Wyniki sortowane według etykiety: humanistyka i nauki społeczne

Wybory 2015. Nie tylko o ordynacji wyborczej, frekwencji i JOW-ach

19.10.2015
O istotnych kwestiach z zakresu nauk o polityce, socjologii politycznej i matematyki wyborczej, sprawach, mających wpływ na kształt polskiej polityki, rozmawiamy z prof. Markiem Bankowiczem
więcej o Wybory 2015. Nie tylko o ordynacji wyborczej, frekwencji i JOW-ach
Tropem zagadek mózgu

19.10.2015
Nasz mózg jest bardziej elastyczny niż dotąd mogliśmy uważać. Ta jego plastyczność może odpowiadać za sukces cywilizacyjny Homo sapiens. Takie przypuszczenia potwierdzają badania psychologów z UJ.
więcej o Tropem zagadek mózgu
„Emigranci bez granic"

16.10.2015
Przyglądając się ostatnim wydarzeniom, nie możemy stać obojętnie obok. Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej uchodźcom.
więcej o „Emigranci bez granic"
EDOM 2015. Maasalama Jordanio!

14.10.2015
Od początków września 2015 relacjonowaliśmy przebieg wyprawy archeologicznej w niedostępne góry Jordanii. Czas na podsumowanie.
więcej o EDOM 2015. Maasalama Jordanio!
Czy jesteśmy nomofobami?

05.10.2015
Smartfony są już stałym elementem naszego życia. Naukowcy stworzyli nawet termin nomofobia na oznaczenie lęku przed utratą możliwości korzystania z telefonu komórkowego.
więcej o Czy jesteśmy nomofobami?
1pytanie: Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?

23.09.2015
Tuż obok nas, na łonie nieskończonych możliwości Internetu kiełkuje nowa rewolucja. O tym czym jest sieciowa waluta bitcoin opowiada dr Magdalena Trzcionka z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ
więcej o 1pytanie: Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?
Abonament na polszczyznę

22.09.2015
Rozmowa z dr Arturem Czesakiem, jednym z pomysłodawców portalu dobryslownik.pl i pracownikiem Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ
więcej o Abonament na polszczyznę
Uchodźcy – głos naukowca

09.09.2015
Lesbos, Lampedusa, Monachium, Budapeszt, Calais – to nie lista najmodniejszych miejsc na spędzenie wakacji. To punkty na mapie wielkiego humanitarnego kryzysu. Kryzysu spowodowanego biedą i wojną.
więcej o Uchodźcy – głos naukowca