Wyniki sortowane według etykiety: humanistyka i nauki społeczne

Harajuku, Tokio, Japonia

28.04.2015
Harajuku – jedna z dzielnic Tokio, cieszy się wizerunkiem miejsca, stanowiącego mekkę mody, zwłaszcza tej szalonej, ekscentrycznej, subkulturowej.
więcej o Harajuku, Tokio, Japonia

Powieść SF jako eksperyment

22.04.2015
Do pewnego stopnia dwie sfery działalności człowieka – naukowa i literacka – są podobne. Wszak obie odkrywają tajemnice otaczającej nas rzeczywistości. I choć posługują się odmiennymi narzędziami, to jednak możliwość ich współdziałania istnieje.
więcej o Powieść SF jako eksperyment

po Cafe Nauka: Choroba to nasza cecha, taka... jak wiele innych

22.04.2015
Mówienie o chorobie wywołuje emocje. Przekonaliśmy się o tym uczestnicząc w kolejnym spotkaniu z cyklu Cafe Nauka.
więcej o po Cafe Nauka: Choroba to nasza cecha, taka... jak wiele innych

Archimedes i media

21.04.2015
Fascynująca historia odcyfrowywania starożytnego manuskryptu Archimedesa zaczęła się 29 października 1998 roku, kiedy nieznany nabywca zakupił to dzieło za kwotę 2 200 000 dolarów.
więcej o Archimedes i media

Afrykański katolicyzm lokalnie i globalnie

20.04.2015
W czerwcu 2015 roku ukaże się książka dr Anny Niedźwiedź, podsumowująca badania nad religijnością w Afryce Zachodniej.
więcej o Afrykański katolicyzm lokalnie i globalnie

Audiodeskrypcja - humanistyka pragmatyczna

17.04.2015
Dr Anna Jankowska prowadzi badania nad audiodeskrypcją – metodą udostępniającą osobom niewidomym i niedowidzącym kulturę wizualną.
więcej o Audiodeskrypcja - humanistyka pragmatyczna

Wypełniamy białe plamy na mapie dawnego Egiptu

16.04.2015
W ciągu ostatnich kilkunastu lat krakowscy archeolodzy odnieśli znaczące sukcesy w badaniach powstania i rozwoju imperium egipskich faraonów.
więcej o Wypełniamy białe plamy na mapie dawnego Egiptu