Wyniki sortowane według etykiety: humanistyka i nauki społeczne

„Emigranci bez granic"

16.10.2015
Przyglądając się ostatnim wydarzeniom, nie możemy stać obojętnie obok. Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej uchodźcom.
więcej o „Emigranci bez granic"
EDOM 2015. Maasalama Jordanio!

14.10.2015
Od początków września 2015 relacjonowaliśmy przebieg wyprawy archeologicznej w niedostępne góry Jordanii. Czas na podsumowanie.
więcej o EDOM 2015. Maasalama Jordanio!
Czy jesteśmy nomofobami?

05.10.2015
Smartfony są już stałym elementem naszego życia. Naukowcy stworzyli nawet termin nomofobia na oznaczenie lęku przed utratą możliwości korzystania z telefonu komórkowego.
więcej o Czy jesteśmy nomofobami?
1pytanie: Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?

23.09.2015
Tuż obok nas, na łonie nieskończonych możliwości Internetu kiełkuje nowa rewolucja. O tym czym jest sieciowa waluta bitcoin opowiada dr Magdalena Trzcionka z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ
więcej o 1pytanie: Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?
Abonament na polszczyznę

22.09.2015
Rozmowa z dr Arturem Czesakiem, jednym z pomysłodawców portalu dobryslownik.pl i pracownikiem Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ
więcej o Abonament na polszczyznę
Uchodźcy – głos naukowca

09.09.2015
Lesbos, Lampedusa, Monachium, Budapeszt, Calais – to nie lista najmodniejszych miejsc na spędzenie wakacji. To punkty na mapie wielkiego humanitarnego kryzysu. Kryzysu spowodowanego biedą i wojną.
więcej o Uchodźcy – głos naukowca
Nastolatki między butikami

07.09.2015
Budowanie przez nastolatki rówieśniczej tożsamości poza kontrolą rodziców to wg dr Marty Smagacz-Poziemskiej główna przyczyna spędzania czasu w centrach handlowych.
więcej o Nastolatki między butikami
Jak pokochać szkołę? Tekst na 1. września

31.08.2015
To nauczyciele winni wykonać pierwszy krok do nawiązania takiej relacji z uczniami, by lekcje nie stały się czasem straconym. Podpowiedzią dla nich może być 12 zasad skutecznej edukacji.
więcej o Jak pokochać szkołę? Tekst na 1. września