Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

Prof. Piotr Kuśtrowski, UJ: Nobel 2016 z chemii za maszyny w nanoskali

06.10.2016
Jean-Pierre Sauvage, Sir J. Fraser Stoddart oraz Bernard L. Feringa są laureatami tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Ich odkrycia przybliżają nas do epoki maszyn działających w skali pojedynczych cząstek.
więcej o Prof. Piotr Kuśtrowski, UJ: Nobel 2016 z chemii za maszyny w nanoskali

Nagroda dla "Matematycznej bombonierki"

06.10.2016
Krzysztof Ciesielski i Zdzisław Pogoda z Instytutu Matematyki UJ zostali laureatami nagrody „Złotej Róży” za najlepszą polską książkę popularnonaukową w roku 2016.
więcej o Nagroda dla "Matematycznej bombonierki"

Po Nocy Naukowców. Działo się! [zdjęcia]

03.10.2016
"Tak jakbyśmy czekali na koncert kogoś znanego. Tyle ludzi chce oglądać naukę" - to słowa zasłyszane wśród oczekujących na pokazy tegorocznej Nocy Naukowców na UJ.
więcej o Po Nocy Naukowców. Działo się! [zdjęcia]

Dyskusja otwierająca oczy i głowę

09.08.2016
Od kilku lat Towarzystwo Doktorantów UJ organizuje Salon Gigantów, w czasie którego wybierana jest najlepsza popularnonaukowa prezentacja doktoranta z UJ.
więcej o Dyskusja otwierająca oczy i głowę

modNAuka

20.05.2016
Nauka jest trendy i fajnie się ją nosi. Nie w przenośni. Dosłownie. Nie wierzycie!? Zerknijcie na koszulki z serii modNAuka!
więcej o modNAuka

„Czas i przestrzeń", czyli 16. Festiwal Nauki w Krakowie

19.05.2016
19 maja rozpoczęła się 16. edycja Festiwalu Nauki w Krakowie. Trwać będzie przez trzy dni, do soboty 21 maja. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi „Czas i przestrzeń".
więcej o „Czas i przestrzeń", czyli 16. Festiwal Nauki w Krakowie

09.05.2016

Ochrona prawna dzieł naukowych, kwestie współautorstwa, ochrona wyników badań, możliwości korzystania z materiałów internetowych – o te i wiele innych zagadnień pytaliście dr Krzysztofa Felchnera z Katedry Prawa Własności Intelektualnej UJ.

W maju 2016 roku ruszyła kolejna edycja Szkoły Promocji Nauki. Tym razem zajęcia realizowaliśmy inaczej niż w latach poprzednich. W komentarzach do wydarzenia Szkoła Promocji Nauki – „Zabronione – dozwolone" na Facebooku zadawaliście pytania, a wyjaśnienia dr Felchnera publikowaliśmy na tej stronie.

Odpowiedzi udzielał ekspert w dziedzinie praw autorskich - dr Krzysztof Felchner, adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji UJ, radca prawny. Specjalista w zakresie prawa autorskiego, prawa znaków towarowych, ochrony prawnej odmian roślin. Redaktor tematyczny i koordynujący kwartalnika „Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego – Prace z Prawa Własności Intelektualnej".

Zarówno naukowców, jak i doktorantów oraz studentów zachęcamy do zgłębiania wiedzy w tym zakresie, studiowania odpowiedzi, które rozwieją Wasze wątpliwości.

Zobacz odpowiedzi:

więcej o Szkoła Promocji Nauki; „Zabronione - dozwolone" czyli prawo autorskie dla naukowców

"Max Planck" w Krakowie

21.04.2016
W ramach Małopolskiego Centrum Biotechnologii swą działalność rozpoczęło specjalistyczne Laboratorium Maxa Plancka.
więcej o "Max Planck" w Krakowie