Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

Tai-chi w bibliotece, czyli Noc Naukowców 2017 na UJ

02.10.2017
Fajerwerki wiedzy, tęcze eksperymentów, błyski geniuszu i galaktyki uśmiechów. Tak było na tegorocznej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim.
więcej o Tai-chi w bibliotece, czyli Noc Naukowców 2017 na UJ

Smoluchowski i Internet rzeczy

06.09.2017
Taternik, alpinista, malarz, ale przede wszystkim genialny fizyk. Równolegle z Albertem Einsteinem wyjaśnił zjawisko ruchów Browna, które wykorzystywane jest m.in. w ekonomii i nowych technologiach. W Krakowie trwają główne wydarzenia związane z obchodami Roku Mariana Smoluchowskiego.
więcej o Smoluchowski i Internet rzeczy

Kilka trudnych pytań o pszczoły

30.06.2017
25 uli, około czterystu tysięcy pszczół liczy Pasieka Uniwersytecka, której centrum zlokalizowane jest w Ogrodzie Botanicznym. Jej powstanie to także okazja, aby porozmawiać o dramatycznej sytuacji tych owadów. Na nasze pytania odpowiada dr Karolina Kuszewska z Instytutu Nauk o Środowisku UJ.
więcej o Kilka trudnych pytań o pszczoły

Frans de Waal na UJ: my ludzie, nie jesteśmy aż tak wyjątkowi

07.06.2017
4 czerwca 2017 roku miało miejsce święto popularyzacji nauki przez duże N. Z gościnnym wykładem na Uniwersytecie Jagiellońskim wystąpił najbardziej znany na świecie prymatolog i etolog – Frans de Waal.
więcej o Frans de Waal na UJ: my ludzie, nie jesteśmy aż tak wyjątkowi

Test Coopera, czyli ATP potrzebne na już

02.06.2017
Start. Przed nami 12 minut intensywnego biegu. Test Coopera pokaże jak organizm radzi sobie z wysiłkiem fizycznym. Tak naprawdę pokaże, jak sprawne są nasze komórki, jak wydajnie mogą produkować energię.
więcej o Test Coopera, czyli ATP potrzebne na już

Eksperyment Łańcuchowy: niesamowite, ruchome konstrukcje

24.05.2017
Jak przetransportować metalową kulkę z punktu A do punktu B, wykorzystując przy tym jak najwięcej praw fizyki? Oto wyzwanie, którego po raz piąty na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej podejmie się ponad 270 zespołów z całej Polski.
więcej o Eksperyment Łańcuchowy: niesamowite, ruchome konstrukcje

Festiwal Nauki i Sztuki - Kraków 2017

22.05.2017
Od 25 maja, spacerując po krakowskim Rynku Głównym, będzie można zaczerpnąć wiedzy ze wszystkich niemal dziedzin nauki. A wszystko to za sprawą Festiwalu Nauki i Sztuki.
więcej o Festiwal Nauki i Sztuki - Kraków 2017

Emocje na Copernicus Festival

16.05.2017
Wykłady, dyskusje, spotkania i koncerty organizowane w ramach tegorocznej, czwartej już edycji Copernicus Festival będą miały na celu ukazanie rozmaitych związków między ludzką emocjonalnością i tworzoną przez człowieka kulturą.
więcej o Emocje na Copernicus Festival