Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

Eksperyment Łańcuchowy: niesamowite, ruchome konstrukcje

24.05.2017
Jak przetransportować metalową kulkę z punktu A do punktu B, wykorzystując przy tym jak najwięcej praw fizyki? Oto wyzwanie, którego po raz piąty na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej podejmie się ponad 270 zespołów z całej Polski.
więcej o Eksperyment Łańcuchowy: niesamowite, ruchome konstrukcje
Festiwal Nauki i Sztuki - Kraków 2017

22.05.2017
Od 25 maja, spacerując po krakowskim Rynku Głównym, będzie można zaczerpnąć wiedzy ze wszystkich niemal dziedzin nauki. A wszystko to za sprawą Festiwalu Nauki i Sztuki.
więcej o Festiwal Nauki i Sztuki - Kraków 2017
Emocje na Copernicus Festival

16.05.2017
Wykłady, dyskusje, spotkania i koncerty organizowane w ramach tegorocznej, czwartej już edycji Copernicus Festival będą miały na celu ukazanie rozmaitych związków między ludzką emocjonalnością i tworzoną przez człowieka kulturą.
więcej o Emocje na Copernicus Festival
Fascynujący Świat Roślin na UJ

09.05.2017
Zaczyna się niewinnie: małe, drobne ziarenko, z którego w przyszłości może wyrosnąć spektakularnej wielkości drzewo, ale też równie niepozorny organizm. Możliwości jest wiele, bo świat roślin to bogactwo barw, zapachów, kształtów i inspiracji.
więcej o Fascynujący Świat Roślin na UJ
Marihuana, podglądanie umysłu i nie tylko. Tydzień Mózgu 2017! [video]

09.03.2017
Od "zioła, które leczy", po seksoholizm, alkohol i myszy. Krakowski Tydzień Mózgu 2017 wypadł imponująco
więcej o Marihuana, podglądanie umysłu i nie tylko. Tydzień Mózgu 2017! [video]
Cafe Nauka "Przestępca i ofiara" [video]

06.02.2017
W 2015 roku odnotowano w Polsce 800 tys. przestępstw, 305 tys. osób było podejrzanych o naruszenie prawa. Czy to dużo, czy mało? Na pewno to liczba znacząca na tyle, że warto wniknąć głębiej w tematykę, w proces stawania się przestępcą, ale i bycia ofiarą. Zajmowaliśmy się tym na kolejnym spotkanie z cyklu Cafe Nauka.
więcej o Cafe Nauka "Przestępca i ofiara" [video]
W przestrzeni pytań o przyszłość [video]

26.01.2017
Sztuczna inteligencja, transhumanizm, bionika, nanoboty – jest wiele pojęć dotyczących przyszłości. Każde z nich ukazuje tak nowatorską wizję następnych lat i wieków, że trudno ją ogarnąć za pomocą zestawu myśli i doświadczeń, którymi dysponujemy obecnie.
więcej o W przestrzeni pytań o przyszłość [video]
Miłośnicy biologii opanowali Kampus UJ

18.01.2017
Jakie tak naprawdę są nietoperze? Czy ptaki przez cały rok jedzą to samo? Dlaczego boimy się użądleń? - to tylko niektóre pytania, na które można było uzyskać odpowiedź podczas 6. edycji Nocy Biologów na UJ.
więcej o Miłośnicy biologii opanowali Kampus UJ