Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

Fascynujący Świat Roślin na UJ

09.05.2017
Zaczyna się niewinnie: małe, drobne ziarenko, z którego w przyszłości może wyrosnąć spektakularnej wielkości drzewo, ale też równie niepozorny organizm. Możliwości jest wiele, bo świat roślin to bogactwo barw, zapachów, kształtów i inspiracji.
więcej o Fascynujący Świat Roślin na UJ

Marihuana, podglądanie umysłu i nie tylko. Tydzień Mózgu 2017! [video]

09.03.2017
Od "zioła, które leczy", po seksoholizm, alkohol i myszy. Krakowski Tydzień Mózgu 2017 wypadł imponująco
więcej o Marihuana, podglądanie umysłu i nie tylko. Tydzień Mózgu 2017! [video]

Cafe Nauka "Przestępca i ofiara" [video]

06.02.2017
W 2015 roku odnotowano w Polsce 800 tys. przestępstw, 305 tys. osób było podejrzanych o naruszenie prawa. Czy to dużo, czy mało? Na pewno to liczba znacząca na tyle, że warto wniknąć głębiej w tematykę, w proces stawania się przestępcą, ale i bycia ofiarą. Zajmowaliśmy się tym na kolejnym spotkanie z cyklu Cafe Nauka.
więcej o Cafe Nauka "Przestępca i ofiara" [video]

W przestrzeni pytań o przyszłość [video]

26.01.2017
Sztuczna inteligencja, transhumanizm, bionika, nanoboty – jest wiele pojęć dotyczących przyszłości. Każde z nich ukazuje tak nowatorską wizję następnych lat i wieków, że trudno ją ogarnąć za pomocą zestawu myśli i doświadczeń, którymi dysponujemy obecnie.
więcej o W przestrzeni pytań o przyszłość [video]

Miłośnicy biologii opanowali Kampus UJ

18.01.2017
Jakie tak naprawdę są nietoperze? Czy ptaki przez cały rok jedzą to samo? Dlaczego boimy się użądleń? - to tylko niektóre pytania, na które można było uzyskać odpowiedź podczas 6. edycji Nocy Biologów na UJ.
więcej o Miłośnicy biologii opanowali Kampus UJ

Ewolucja i antropocen. Pytania o człowieka

09.12.2016
W jakich czasach żyjemy? Kim teraz jest człowiek? Jak można go postrzegać, biorąc pod uwagę wzajemne wpływy człowieka i otoczenia biologicznego? To kwestie, które połączyły dwa pierwsze spotkania krakowskiego „Tygodnia ewolucji”.
więcej o Ewolucja i antropocen. Pytania o człowieka

Ekscytujące bionauki

12.10.2016
Kolejny już raz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ organizuje cykl ciekawych wykładów i warsztatów dla młodych osób.
więcej o Ekscytujące bionauki

Nobel 2016 z ekonomii. Komentuje prof. Ewa Okoń-Horodyńska

12.10.2016
Tegoroczną Nagrodę Nobla z ekonomii zdobyli Oliver Hart i Bengt Holmström, zajmujący się analizą kontraktów w gospodarce. Badania te komentuje prof. Ewa Okoń- Horodyńska, kierownik Katedry Ekonomii i Innowacji UJ.
więcej o Nobel 2016 z ekonomii. Komentuje prof. Ewa Okoń-Horodyńska