Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

Dyskusja otwierająca oczy i głowę

09.08.2016
Od kilku lat Towarzystwo Doktorantów UJ organizuje Salon Gigantów, w czasie którego wybierana jest najlepsza popularnonaukowa prezentacja doktoranta z UJ.
więcej o Dyskusja otwierająca oczy i głowę
modNAuka

20.05.2016
Nauka jest trendy i fajnie się ją nosi. Nie w przenośni. Dosłownie. Nie wierzycie!? Zerknijcie na koszulki z serii modNAuka!
więcej o modNAuka
„Czas i przestrzeń", czyli 16. Festiwal Nauki w Krakowie

19.05.2016
19 maja rozpoczęła się 16. edycja Festiwalu Nauki w Krakowie. Trwać będzie przez trzy dni, do soboty 21 maja. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi „Czas i przestrzeń".
więcej o „Czas i przestrzeń", czyli 16. Festiwal Nauki w Krakowie
Szkoła Promocji Nauki; „Zabronione - dozwolone

09.05.2016
więcej o Szkoła Promocji Nauki; „Zabronione - dozwolone" czyli prawo autorskie dla naukowców
"Max Planck" w Krakowie

21.04.2016
W ramach Małopolskiego Centrum Biotechnologii swą działalność rozpoczęło specjalistyczne Laboratorium Maxa Plancka.
więcej o "Max Planck" w Krakowie
"Mądra Książka 2015" - znamy zwyciezców! [zdjęcia]

19.04.2016
Książki "Neandertalczyk" Svante Pääbo i "Jak zdobyć Nagrodę Nobla?" Katarzyny Radziwiłł są zwycięzcami konkursu na Mądrą Książkę 2015!
więcej o "Mądra Książka 2015" - znamy zwyciezców! [zdjęcia]
Głos naukowców w sprawie Puszczy Białowieskiej

29.03.2016
Rada Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i Rada Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego postulują, aby objąć całą polską części Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego.
więcej o Głos naukowców w sprawie Puszczy Białowieskiej
Co w mózgu piszczy? - czyli „Tydzień Mózgu" w Krakowie

03.03.2016
W dniach 14 – 20 marca 2016 r. w Auditorium Maximum UJ odbędzie się kolejna edycja „Tygodnia Mózgu" w Krakowie. W czasie wykładów poruszone zostaną min. takie problemy jak: depresja, stres, eutanazja, sen mózgu, sprawność poznawcza, neuroobrazowanie i wiele innych.
więcej o Co w mózgu piszczy? - czyli „Tydzień Mózgu" w Krakowie