Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

"Mądra Książka 2015" - znamy zwyciezców! [zdjęcia]

19.04.2016
Książki "Neandertalczyk" Svante Pääbo i "Jak zdobyć Nagrodę Nobla?" Katarzyny Radziwiłł są zwycięzcami konkursu na Mądrą Książkę 2015!
więcej o "Mądra Książka 2015" - znamy zwyciezców! [zdjęcia]

Głos naukowców w sprawie Puszczy Białowieskiej

29.03.2016
Rada Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i Rada Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego postulują, aby objąć całą polską części Puszczy Białowieskiej ochroną w formie parku narodowego.
więcej o Głos naukowców w sprawie Puszczy Białowieskiej

Co w mózgu piszczy? - czyli „Tydzień Mózgu" w Krakowie

03.03.2016
W dniach 14 – 20 marca 2016 r. w Auditorium Maximum UJ odbędzie się kolejna edycja „Tygodnia Mózgu" w Krakowie. W czasie wykładów poruszone zostaną min. takie problemy jak: depresja, stres, eutanazja, sen mózgu, sprawność poznawcza, neuroobrazowanie i wiele innych.
więcej o Co w mózgu piszczy? - czyli „Tydzień Mózgu" w Krakowie

Konkurs na Mądrą Książkę Roku 2015!

22.02.2016
Ogłoszono nominacje w konkursie na Mądrą Książkę Roku 2015! Strona www.nauka.uj.edu.pl jest w imieniu UJ jednym ze współorganizatorów tego przedsięwzięcia.
więcej o Konkurs na Mądrą Książkę Roku 2015!

Po Cafe Nauka: Czy da się żyć bez bólu? (video)

15.01.2016
Jest takie przykre zjawisko, którego doświadcza każdy z nas. Ma potężny wpływ na naszą psychikę i ciało!
więcej o Po Cafe Nauka: Czy da się żyć bez bólu? (video)

Prestiżowy grant europejski dla naukowca z MCB/UJ

08.01.2016
Z końcem 2015 roku Europejska Organizacja Biologii Molekularnej ogłosiła listę laureatów grantów 2015 EMBO Instalation Grants. Znalazł się wśród nich dr Sebastian Glatt, kierownik zespołu badawczego w Laboratorium Maxa Plancka z Małopolskiego Centrum Biotechnologii (MCB).
więcej o Prestiżowy grant europejski dla naukowca z MCB/UJ

Noc Biologów: Dermatoglify, DNA i obserwatorzy ptaków

07.01.2016
Czarny kot w trawie, sowa i nietoperz to symbole oznaczające, że zbliża się kolejna Noc Biologów: 15 styczeń 2016 roku, piątek.
więcej o Noc Biologów: Dermatoglify, DNA i obserwatorzy ptaków

Najlepsze w 2015!

28.12.2015
Które teksty z www.nauka.uj.edu.pl czytaliście najchętniej w 2015 roku? Do których wracaliście? Oto krótki ranking popularności za ostatnie osiem miesięcy (strona istnieje w sieci od maja 2015).
więcej o Najlepsze w 2015!