Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

Cafe Nauka Extra. Filmy ze spotkania o szczepieniach

04.12.2017
Szczepionkowa Cafe Nauka Extra za nami. Nie byliście? A może chcecie jeszcze raz zobaczyć całość lub fragmenty? Nic straconego, znajdziecie je w tym artykule.
więcej o Cafe Nauka Extra. Filmy ze spotkania o szczepieniach

Daniel Dennett. Jak pogodzić naukowy i potoczny obraz świata? [video]

26.10.2017
23 października 2017 roku Uniwersytet Jagielloński gościł filozofa i badacza umysłu – prof. Daniela Dennetta. Jego wykład „Od bakterii do Bacha i z powrotem”, wygłoszony w ramach projektu Wielkie Pytania - przyciągnął rzesze słuchaczy. Dlaczego to właśnie Dennett wzbudził tak duże zainteresowanie?
więcej o Daniel Dennett. Jak pogodzić naukowy i potoczny obraz świata? [video]

Więcej niż slajdy - efektywne prezentacje naukowe

16.10.2017
Ilu ciekawych prezentacji naukowych wysłuchałeś? Niewielu? Sam masz problem z przygotowaniem się do takiego wystąpienia? Przyjdź i naucz się. Zapraszamy!
więcej o Więcej niż slajdy - efektywne prezentacje naukowe

Cafe Nauka Extra. Szczepionki z naukowego punktu widzenia

10.10.2017
Uniwersytet Jagielloński oraz studenci zrzeszeni w akademickich towarzystwach medycznych zapraszają na spotkanie poświęcone szczepieniom ochronnym. Masz wiedzę na ten temat - przyjdź ją zweryfikować; nie rozumiesz lub nie wiesz - spróbujemy rozwiać Twoje wątpliwości!
więcej o Cafe Nauka Extra. Szczepionki z naukowego punktu widzenia

Nobel 2017 z chemii: mroźny mikroskop

06.10.2017
Tegoroczną Nagrodę Nobla z dziedziny chemii otrzymało trio niemiecko-szwajcarsko-brytyjskie za opracowanie metody transmisyjnej w kriomikroskopii elektronowej.
więcej o Nobel 2017 z chemii: mroźny mikroskop

Nobel 2017 z fizyki. Fale grawitacyjne w naukowej pułapce

04.10.2017
Einstein się nie mylił. Jego teoretyczne analizy eksperymentalnie potwierdziły badania w projekcie LIGO/VIRGO - detekcja fal grawitacyjnych. Za to osiągniecie fizycznego Nobla 2017 otrzymali Rainer Weiss, Barry C. Barish i Kip S. Thorne. Wyjaśniamy, o co chodzi w tej materii!
więcej o Nobel 2017 z fizyki. Fale grawitacyjne w naukowej pułapce

Nobel 2017 z fizjologii i medycyny. Co wpływa na rytm dnia i nocy?

04.10.2017
Zmiany cykliczne, na przykład związane z rytmem dzień - noc, są nieodłączną cechą otaczającej nas przyrody. W 2017 roku, za odkrycie molekularnych mechanizmów kontrolujących rytmy okołodobowe, Nagrodę Nobla z dziedziny fizjologii i medycyny otrzymali Jeffry C. Hall, Michael Rosbash oraz Michael W. Young.
więcej o Nobel 2017 z fizjologii i medycyny. Co wpływa na rytm dnia i nocy?

Czym zajmuje się inżynieria tkankowa?

03.10.2017
Z wielką przyjemnością prezentujemy zapis wykładu, jaki na inaugurację roku akademickiego 2017/18 wygłosiła dr hab. Justyna Drukała, biolog i kierownik Banku Komórek na UJ. Zapraszamy do fascynującego świata wiedzy o regeneracji komórek i narządów – przyszłości medycyny.
więcej o Czym zajmuje się inżynieria tkankowa?