Tydzień mózgu 2019. Dopalacze, hakowanie mózgu, jad zwierząt i wiele więcej!

Od poniedziałku 11 marca, przez cały tydzień, uniwersyteckie Auditorium Maximum będzie przestrzenią wykładów i dyskusji dotyczących najważniejszego organu w naszym ciele. Zapraszamy na Tydzień Mózgu 2019!

Tegoroczny Tydzień Mózgu odbędzie się pod hasłem "Neurobiologia w służbie człowieka". A w tym roku ciekawostka! 17 marca po Wiśle będzie pływał specjalny statek neurobiologiczny zorganizowany przez Instytut Farmakologii PAN, na którego pokładzie będziecie mogli wysłuchać wykładu, zadać pytanie lub wejść w głębszą dyskusję z krakowskimi neurobiologami!

Zapraszamy również do oglądania transmisji, które będziemy nagrywać w dniach 14.03. ("Wpływ aktywności fizycznej na funkcjonowanie mózgu") oraz 15.03. ("Choroby rzadkie, czyli codzienność w neurologii").

W tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy na sześć wykładów prowadzonych przez znamienitych specjalistów z dziedziny neurologii: dr Monikę Matusiak (Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, Światowe Centrum Słuchu w Kajetanach), prof. Jolantę B. Zawilską (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), prof. Małgorzatę Skup (Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie), prof. Filipa Rybakowskiego (Klinika Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu), prof. Joannę Perę (Katedra Neurologii UJ CM i OK Neurologii, Szpital Uniwersytecki w Krakowie) i dr. Bogusława Habrata (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie).

Zapraszamy od 11.03. do auli głównej Auditorium Maximum UJ. Wykłady rozpoczynają się o godzinie 17.00 (w sobotę, 16.03 wyjątkowo o godzinie 18.00). W niedzielę 17.03. zapraszamy na statek neurobiologiczny zorganizowany przez Instytut Farmakologii PAN, który rozpocznie swoją wędrówkę w okolicach zakola przy Wawelu. Pięciogodzinny kurs statku ugości was mini wykładami i warsztatami, w trakcie których prowadzone będą również gry, zabawy i naukowe quizy.

Wstęp wolny, w przypadku dużego zainteresowania, decyduje kolejność przybycia (szczegóły w regulaminie).

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, Zakład Biologii i Obrazowania Komórki UJ, Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych UJ, Komitet Neurobiologii PAN, Instytut Farmakologii PAN, Dział Promocji UJ.

Zobacz jak przebiegał Tydzień Mózgu 2018!