Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Modnauka

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

modNAuka

modNAuka

Nauka jest trendy i fajnie się ją nosi. Nie w przenośni. Dosłownie. Nie wierzycie!? Zerknijcie na koszulki z serii modNAuka!

W 2016 roku wystartowaliśmy z własną linią projektotową: modNAuka. Za pomocą wyjątkowych ilustracji i odniesień do ważnych naukowych tematów chcemy pokazać, że nauka może być inspirująca, intrygująca i ekscytująca, że świat nauki jest bliski sztuki. Ewolucyjne zmiany, tajemnicze budowle z czasów starożytnych lub obiekty w kosmosie mogą być nie tylko polem badań i studiów, ale i mogą wywoływać pozytywne emocje, wzbudzają zachwyt, a nawet poczucie piękne. To nie fałsz, nauka jest piękna!

Obecnie grafiki modNAuka dostępne są na koszulkach w różnych kolorach.

Czy te koszulki można kupić? NIE! Czy można jest dostać za darmo? NIE! Można je będzie wygrywać w całej serii konkursów na naszym fanpage'u Cafe Nauka.

Śledźcie
Cafe Nauka i... wygrywajcie!

seria 2019

Seria koszulek 2019 składa się z dwóch projektów - Pszczoły Rebeliantki oraz Zawiłości Matematyki. Ten pierwszy nawiązuje do badań wykonywanych na rodzinach pszczelich, w których rozwijają się także rebelianckie robotnice, czyli pszczoły chwilowo pozbawione dorosłej matki. Zawiłości Matematyki przedstawiają natomiast atraktor Lorenza należący do grupy tak zwanych "dziwnych atraktorów", czyli tych zbudowanych na nieskończonym zbiorze niestabilnych orbit okresowych. Grafiki - Drobne Kreski.

seria 2018

Mamy ją! Jest! Medycyna serca 2018! Nowa koszulka z serii #modNAuka debiutuje specjalnie w przeddzień tego święta, gdy zewsząd nadciągają hordy lukrowanych serc. Czy nasze nie jest wspanialsze? A jeszcze wrzucone na koszulkę ... cud! Grafika - DrobneKreski.

seria 2017

Idzie nowe! W 2017 roku objawiły się kolejne wzory grafik z serii modNAuka. Tym razem nasze koszulki ozdobimy ilustracjami odwołującymi się do haseł: Atomy i Cywilizacja. Przyznajcie - to kluczowe słowa/zjawiska określające nasz świat i zarazem wielkie pole badań naukowych - zarówno z zakresu nauk ścisłych, jak i humanistyki. Podobnie jak w roku poprzednim, także teraz grafiki są dziełem Szymka Drobniaka (DrobneKreski).

Atomy i Cywilizacja są dostępne na koszulkach, których kolor sięga od bieli po granatowo-szary.

 

seria 2016

Na początek prezentujemy dwie grafiki autorstwa Szymka Drobniaka (DrobneKreski), elegancko nadrukowane na koszulkach. To, że zdecydowaliśmy się rozpocząć od przedstawienia dwóch tematów: Ewolucja i Dawne czasy nie wynika z faktu, że są one ważniejsze od innych. W planach kolejne wzory: atomy, kardiologia, pewnie też coś z chemii, nauk o jezyku czy kartografii. A może jeszcze coś innego. :)

Wersja Ewolucja dostępna jest na koszulce fioletowej i czarnej, zaś wzór Dawne Czasy na koszulkach: błękitnej i białej. Oba wzory wykonane są na koszulkach o kroju damskim i męskim :)

   modNAuka ruszyła w świat!

Pierwsze zdjęcia ze świata w naszych koszulkach ‪#‎modNAuka‬. Gosia w kanadyjskim synchrotronie Saskatoon, Monika na Zamku Królewskim w Warszawie i Aneta przed Uniwersytetem Warszawskim. Przyznajcie, że prezentują się szykownie w naukowym otoczeniu, ubrane przez sympatyczne Panie!

 

I kolejne zdjęcia naszych sympatyków (i sympatyków naszych koszulek): Mateusz przed Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ, Darek ze słynnym Double Arch w tle (Utah, USA) oraz Ania na historycznej starówce w Paczkowie.

Polecamy również
Pokojowa Nagroda Nobla 2023 dla Narges Mohammadi

Pokojowa Nagroda Nobla 2023 dla Narges Mohammadi

Nagroda Nobla za modyfikację cząsteczki mRNA

Nagroda Nobla za modyfikację cząsteczki mRNA

Kolejna Noc Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim za nami!

Kolejna Noc Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim za nami!

Państwo, które działa. O fińskich politykach publicznych

Państwo, które działa. O fińskich politykach publicznych