Wyniki sortowane według etykiety: nauki ścisłe

Polska nauka 2016

12.12.2016
W obszernym wywiadzie dla RMF 24 prof. Józef Dulak, biotechnolog z UJ, mówi o stanie polskiej nauki, rankingach i indeksach oraz dystansie do najlepszych uczelni świata.
więcej o Polska nauka 2016
Artystyczne oblicze matematyki

04.11.2016
Ada Pałka prowadzi badania, w których nauka łączy się ze sztuką. Przedmiotem jej zainteresowań jest rzutowanie anamorficzne.
więcej o Artystyczne oblicze matematyki

Bajkowy mikroświat

20.10.2016
Zobaczcie jak zjawiskowo wygląda fantastyczny świat, którego nie dostrzegamy gołym okiem. Zapraszamy na Nikon Small World Competition
więcej o Bajkowy mikroświat
Prof. Piotr Kuśtrowski, UJ: Nobel 2016 z chemii za maszyny w nanoskali

06.10.2016
Jean-Pierre Sauvage, Sir J. Fraser Stoddart oraz Bernard L. Feringa są laureatami tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Ich odkrycia przybliżają nas do epoki maszyn działających w skali pojedynczych cząstek.
więcej o Prof. Piotr Kuśtrowski, UJ: Nobel 2016 z chemii za maszyny w nanoskali
Nagroda dla "Matematycznej bombonierki"

06.10.2016
Krzysztof Ciesielski i Zdzisław Pogoda z Instytutu Matematyki UJ zostali laureatami nagrody „Złotej Róży” za najlepszą polską książkę popularnonaukową w roku 2016.
więcej o Nagroda dla "Matematycznej bombonierki"
Wnikliwy jak…. mikrotomograf

13.06.2016
Tomograf to urządzenie, które pozwala uzyskać obraz przedstawiający przekrój obiektu. Jednak dzisiejsza nauka może iść o krok dalej, a dokładniej o krok głębiej, wykorzystując mikrotomograf komputerowy.
więcej o Wnikliwy jak…. mikrotomograf
Szkoła Promocji Nauki; „Zabronione - dozwolone

09.05.2016
więcej o Szkoła Promocji Nauki; „Zabronione - dozwolone" czyli prawo autorskie dla naukowców
WERA nadzoruje burze na Ziemi

01.04.2016
Dzięki pracy naukowców z UJ i AGH uruchomiony został nowatorski system globalnej radiolokacji. W jego skład wchodzą stacje pomiarowe w Stanach Zjednoczonych, Argentynie i Polsce.
więcej o WERA nadzoruje burze na Ziemi