Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Facebook Cafe Nauka

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Małopolska Noc Naukowców 2022

Małopolska Noc Naukowców 2022

Małopolska Noc Naukowców wraca na Uniwersytet Jagielloński! W 2022 roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wydarzenie, które odbędzie się w ostatni piątek września. To właśnie wtedy najstarsza uczelnia w Polsce otworzy swoje drzwi, aby pokazać, jak powstaje nauka.

Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców na UJ, która zgodnie z tradycją odbywa się, tradycyjnie, w ostatni piątek tego miesiąca, czyli 30 września. Rejestracja rozpocznie się 22 września o godz. 9:00.

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA

Ze względu na awaryjny remont ulicy Orlej i brak możliwości dojazdu do Obserwatorium Astronomicznego UJ, aktywności na miejscu są ODWOŁANE! Aktywności częściowo przeniesione zostały na III Kampus UJ, ul. Łojasiewicza 11. Wszystkie miejsca na w/w wydarzenia zostały już zarezerwowane. Szczegółowe informacje dla zarejestrowanych uczestników zostaną przesłane mailem.

 

Aktywności online bez rejestracji

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

  1. Już Chrobry chronił bobry. Troska o ochronę przyrody jako uniwersyteckie dziedzictwo| link do spotkania w MS Teams: https://cutt.ly/9CUdygc
  2. „Szlachetne zdrowie…” – porady zdrowotne Jana Kochanowskiego, Mikołaja Kopernika i innych postaci związanych z dawnym Uniwersytetem | link do spotkania w MS Teams: https://bit.ly/MUJ_MNN

-----

Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców na UJ, która zgodnie z tradycją odbywa się, tradycyjnie, w ostatni piątek tego miesiąca, czyli 30 września

Na wszystkich zainteresowanych czeka ponad 80 naukowych wydarzeń w różnych jednostkach UJ.

Fascynujące prezentacje, spektakularne pokazy i eksperymenty, inspirujące wykłady oraz ciekawe warsztaty to tylko część naszych propozycji. Jeżeli więc macie ochotę posłuchać wszechświata, pobawić się piorunami w mikrofali, zobaczyć symulację erupcji wulkanu i giełdy papierów wartościowych, zerknąć do największego w tej części Europy synchrotronu rozpędzającego cząstki do ogromnych prędkości albo poszukać ucieczki w naukowym escape roomie, to śmiało wpadajcie na nasze wydarzenie!

  • Kiedy: 30 września 2022,
  • Gdzie: Kampus UJ, Centrum Krakowa, Pasmo Sowińca (Obserwatorium Astronomiczne UJ),
  • Kto: wszyscy zainteresowani od 5. roku życia (ograniczenia wiekowe dotyczą poszczególnych wydarzeń),
  • Jak: rejestracja na wybrane wydarzenia (od 22 września, od godz. 9:00).

Wszelkie szczegóły, w tym pełną rozpiskę wydarzeń, harmonogram godzinowy, miejsca oraz limity wiekowe i grupowe znajdziecie w Programie Małopolskiej Nocy Naukowców 2022 na UJ.

-----

Ankiety ewaluacyjne online: 

-----

Małopolska Noc Naukowców 2022-2023 - projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168.

Logo UJ, UM, UE

Zobacz video galerię

Małopolska Noc Naukowców 2022