Wyniki sortowane według etykiety: innowacje

Fagowe polowanie na bakterie

20.04.2015
Czy stojąc o krok przed erą, kiedy antybiotyki przestaną być skuteczne, mamy do dyspozycji jakiś inny sposób walki z bakteriami? Sprawdzają to naukowcy z Katedry Mikrobiologii UJ CM.
więcej o Fagowe polowanie na bakterie

Nowe światło na diagnostykę płuc

19.04.2015
Fizycy z UJ wykonali pierwsze w Polsce zdjęcie płuc ludzkich wypełnionych spolaryzowanym helem!
więcej o Nowe światło na diagnostykę płuc

Audiodeskrypcja - humanistyka pragmatyczna

17.04.2015
Dr Anna Jankowska prowadzi badania nad audiodeskrypcją – metodą udostępniającą osobom niewidomym i niedowidzącym kulturę wizualną.
więcej o Audiodeskrypcja - humanistyka pragmatyczna

Węgiel może chronić środowisko

16.04.2015
Większość z nas węgiel kojarzy z surowcem, który wykorzystywany jest jako paliwo. Coraz częściej jednak produkujemy materiały węglowe z myślą o ich użyciu w zaawansowanych technologiach.
więcej o Węgiel może chronić środowisko

Aktywna edukacja: trudna sztuka przyciągania?

10.04.2015
W słowach Alberta Einsteina: „Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym co znają wszyscy" odnajdujemy znany wszystkim stereotyp naukowca pracującego od rana do nocy w zakurzonym laboratorium, który mówi o swojej pracy językiem zupełnie niezrozumiałym i ma problemy z komunikowaniem się. Tymczasem współcześnie, my naukowcy, musimy wyjść z laboratorium, porzucić pieczołowicie wyuczony przez lata studiów żargon naukowy i… przemówić.
więcej o Aktywna edukacja: trudna sztuka przyciągania?