Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

W przestrzeni pytań o przyszłość [video]

26.01.2017
Sztuczna inteligencja, transhumanizm, bionika, nanoboty – jest wiele pojęć dotyczących przyszłości. Każde z nich ukazuje tak nowatorską wizję następnych lat i wieków, że trudno ją ogarnąć za pomocą zestawu myśli i doświadczeń, którymi dysponujemy obecnie.
więcej o W przestrzeni pytań o przyszłość [video]
Miłośnicy biologii opanowali Kampus UJ

18.01.2017
Jakie tak naprawdę są nietoperze? Czy ptaki przez cały rok jedzą to samo? Dlaczego boimy się użądleń? - to tylko niektóre pytania, na które można było uzyskać odpowiedź podczas 6. edycji Nocy Biologów na UJ.
więcej o Miłośnicy biologii opanowali Kampus UJ
Ewolucja i antropocen. Pytania o człowieka

09.12.2016
W jakich czasach żyjemy? Kim teraz jest człowiek? Jak można go postrzegać, biorąc pod uwagę wzajemne wpływy człowieka i otoczenia biologicznego? To kwestie, które połączyły dwa pierwsze spotkania krakowskiego „Tygodnia ewolucji”.
więcej o Ewolucja i antropocen. Pytania o człowieka
Ekscytujące bionauki

12.10.2016
Kolejny już raz Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ organizuje cykl ciekawych wykładów i warsztatów dla młodych osób.
więcej o Ekscytujące bionauki
Nobel 2016 z ekonomii. Komentuje prof. Ewa Okoń-Horodyńska

12.10.2016
Tegoroczną Nagrodę Nobla z ekonomii zdobyli Oliver Hart i Bengt Holmström, zajmujący się analizą kontraktów w gospodarce. Badania te komentuje prof. Ewa Okoń- Horodyńska, kierownik Katedry Ekonomii i Innowacji UJ.
więcej o Nobel 2016 z ekonomii. Komentuje prof. Ewa Okoń-Horodyńska
Prof. Piotr Kuśtrowski, UJ: Nobel 2016 z chemii za maszyny w nanoskali

06.10.2016
Jean-Pierre Sauvage, Sir J. Fraser Stoddart oraz Bernard L. Feringa są laureatami tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Ich odkrycia przybliżają nas do epoki maszyn działających w skali pojedynczych cząstek.
więcej o Prof. Piotr Kuśtrowski, UJ: Nobel 2016 z chemii za maszyny w nanoskali
Nagroda dla "Matematycznej bombonierki"

06.10.2016
Krzysztof Ciesielski i Zdzisław Pogoda z Instytutu Matematyki UJ zostali laureatami nagrody „Złotej Róży” za najlepszą polską książkę popularnonaukową w roku 2016.
więcej o Nagroda dla "Matematycznej bombonierki"
Po Nocy Naukowców. Działo się! [zdjęcia]

03.10.2016
"Tak jakbyśmy czekali na koncert kogoś znanego. Tyle ludzi chce oglądać naukę" - to słowa zasłyszane wśród oczekujących na pokazy tegorocznej Nocy Naukowców na UJ.
więcej o Po Nocy Naukowców. Działo się! [zdjęcia]