Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

Lista artykułów

Prof. Piotr Kuśtrowski, UJ: Nobel 2016 z chemii za maszyny w nanoskali

06.10.2016
Jean-Pierre Sauvage, Sir J. Fraser Stoddart oraz Bernard L. Feringa są laureatami tegorocznej nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Ich odkrycia przybliżają nas do epoki maszyn działających w skali pojedynczych cząstek.
więcej o Prof. Piotr Kuśtrowski, UJ: Nobel 2016 z chemii za maszyny w nanoskali

Nagroda dla "Matematycznej bombonierki"

06.10.2016
Krzysztof Ciesielski i Zdzisław Pogoda z Instytutu Matematyki UJ zostali laureatami nagrody „Złotej Róży” za najlepszą polską książkę popularnonaukową w roku 2016.
więcej o Nagroda dla "Matematycznej bombonierki"

Po Nocy Naukowców. Działo się! [zdjęcia]

03.10.2016
"Tak jakbyśmy czekali na koncert kogoś znanego. Tyle ludzi chce oglądać naukę" - to słowa zasłyszane wśród oczekujących na pokazy tegorocznej Nocy Naukowców na UJ.
więcej o Po Nocy Naukowców. Działo się! [zdjęcia]

Dyskusja otwierająca oczy i głowę

09.08.2016
Od kilku lat Towarzystwo Doktorantów UJ organizuje Salon Gigantów, w czasie którego wybierana jest najlepsza popularnonaukowa prezentacja doktoranta z UJ.
więcej o Dyskusja otwierająca oczy i głowę

modNAuka

20.05.2016
Nauka jest trendy i fajnie się ją nosi. Nie w przenośni. Dosłownie. Nie wierzycie!? Zerknijcie na koszulki z serii modNAuka!
więcej o modNAuka

„Czas i przestrzeń", czyli 16. Festiwal Nauki w Krakowie

19.05.2016
19 maja rozpoczęła się 16. edycja Festiwalu Nauki w Krakowie. Trwać będzie przez trzy dni, do soboty 21 maja. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi „Czas i przestrzeń".
więcej o „Czas i przestrzeń", czyli 16. Festiwal Nauki w Krakowie

Szkoła Promocji Nauki; „Zabronione - dozwolone" czyli prawo autorskie dla naukowców

09.05.2016

Ochrona prawna dzieł naukowych, kwestie współautorstwa, ochrona wyników badań, możliwości korzystania z materiałów internetowych – o te i wiele innych zagadnień pytaliście dr Krzysztofa Felchnera z Katedry Prawa Własności Intelektualnej UJ.   

W maju 2016 roku ruszyła kolejna edycja Szkoły Promocji Nauki. Tym razem zajęcia realizowaliśmy inaczej niż w latach poprzednich. W komentarzach do wydarzenia Szkoła Promocji Nauki – „Zabronione – dozwolone" na Facebooku zadawaliście pytania, a wyjaśnienia dr Felchnera publikowaliśmy na tej stronie.

Odpowiedzi udzielał ekspert w dziedzinie praw autorskich - dr Krzysztof Felchner, adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji UJ, radca prawny. Specjalista w zakresie prawa autorskiego, prawa znaków towarowych, ochrony prawnej odmian roślin. Redaktor tematyczny i koordynujący kwartalnika „Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego – Prace z Prawa Własności Intelektualnej".

Zarówno naukowców, jak i doktorantów oraz studentów zachęcamy do zgłębiania wiedzy w tym zakresie, studiowania odpowiedzi, które rozwieją Wasze wątpliwości.

Przejdź do wydarzenia na Facebooku

Zobacz odpowiedzi:

więcej o Szkoła Promocji Nauki; „Zabronione - dozwolone" czyli prawo autorskie dla naukowców

"Max Planck" w Krakowie

21.04.2016
W ramach Małopolskiego Centrum Biotechnologii swą działalność rozpoczęło specjalistyczne Laboratorium Maxa Plancka.
więcej o "Max Planck" w Krakowie