Tydzień mózgu 2020 ONLINE

Tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu została przeniesiona z pierwotnego, wiosennego terminu, na październik 2020 roku. Od 19 do 24 października zapraszamy wszystkich do oglądania razem z nami wykładów online, które zostały przygotowane przez wybitnych specjalistów.

Tydzień Mózgu 2020 w Krakowie pod hasłem „ Osiągnięcia neuronauki w XX i XXI wieku" w dniach 19-24 października 2020 odbędzie się w formie zdalnej.

Wykłady będą transmitowane w dniach 19-24 października 2020 na Facebooku Cafe Nauka i YouTubie Uniwersytetu Jagiellońskiego w postaci plików video, do których link będzie zamieszczony na stronie: https://ptpk.org/tydzien_mozgu.html pod informacją dotyczącą danego wykładu w dniu podanym na początku akapitu z informacją o wykładzie.

Osoby pragnące zadać pytania dotyczące konkretnego wykładu, mogą to zrobić wysyłając je w dniu emisji wykładu do godz. 20:00 na adres: biuro@ptpk.org, podając swoje imię i nazwisko (fikcyjne lub prawdziwe) i tytuł wykładu. Odpowiedzi będą opublikowane po przesłaniu ich przez wykładowcę, do których link zamieszczony zostanie na naszej stronie: https://ptpk.org/tydzien_mozgu.html pod linkiem do wykładu w możliwie najkrótszym czasie.

W tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy na sześć wykładów prowadzonych przez znamienitych specjalistów z dziedziny neurologii:

Wstęp do wykładów i prowadzenie dyskusji: prof. dr hab. Elżbieta Pyza (Zakład Biologii i Obrazowania Komórki Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych UJ) i prof. dr hab. Irena Nalepa (Zakład Biochemii Mózgu, Instytut Farmakologii im. J. Maja PAN).

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, Zakład Biologii i Obrazowania Komórki UJ, Zakład Biochemii Mózgu Instytutu Farmakologii im. Jerzego Maja PAN, Komitet Neurobiologii PAN, Centrum Promocji i Komunikacji UJ (Cafe Nauka).

Plakat tegorocznej edycji Tygodnia Mózgu.

Dofinansowano z programu "Doskonała nauka" Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zobacz jak przebiegał Tydzień Mózgu 2018!

„NEURONAUKA DLA DZIECI: SEKRETY ZMYSŁÓW” powraca w wydaniu ONLINE!

W dniu 21 października 2020 serdecznie zapraszamy na „Dzień Mózgu” pt. „NEURONAUKA DLA DZIECI: SEKRETY ZMYSŁÓW” dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk w Krakowie z pomocą dotacji DANA-FENS Brain Awarness Week grant 2020 i przy współpracy Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika.

Więcej informacji tutaj

COVID-19 - szczepionka w zasięgu ręki? [komentarz]