Wyniki sortowane według etykiety: przedstawiamy

Odcienie świadomości

15.06.2015
Dlaczego raz zauważymy siedzącego w oknie kota, a innym razem nie, chociaż tam był? Psychologowie z UJ wyjaśniają w jaki sposób nieświadome staje się świadome.
więcej o Odcienie świadomości
Krótki poradnik tworzenia infografik

29.05.2015
Prezent dla wszystkich sympatyków www.NAUKA.uj.edu.pl – krótki poradnik tworzenia INFOGRAFIK – z pewnością przydatny w promocji osiągnięć, projektów i badań. Pobierajcie, zamieszczajcie w sieci i wykorzystujcie!
więcej o Krótki poradnik tworzenia infografik
Dlaczego nie grozi nam Seksmisja?

18.05.2015
Naukowcy, wśród których jest badacz z Instytutu Zoologii UJ, ujawniają w najnowszym „Nature" korzystne efekty doboru płciowego. To klucz do odpowiedzi na pytanie po co istnieją samce.
więcej o Dlaczego nie grozi nam Seksmisja?
Rozmowy z naukowcami

11.04.2015
Jesienią tego roku ukaże się zbiór czterdziestu wywiadów z naukowcami z UJ. Już po pierwszych rozmowach wyłania się intrygujący obraz złożony z dylematów, opinii, fascynacji i trudnych momentów.
więcej o Rozmowy z naukowcami
Sepsa badana na żywo

11.04.2015
Opracowany przez naukowców z Kanady i badaczkę z UJ nowy model badań nad sepsą wykorzystany został do analizy specyficznych procesów unieszkodliwiających patogeny