Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nauki przyrodnicze

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Tydzień mózgu 2020 ONLINE

Tydzień mózgu 2020 ONLINE

Tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu została przeniesiona z pierwotnego, wiosennego terminu, na październik 2020 roku. Od 19 do 24 października zapraszamy wszystkich do oglądania razem z nami wykładów online, które zostały przygotowane przez wybitnych specjalistów.

Tydzień Mózgu 2020 w Krakowie pod hasłem „ Osiągnięcia neuronauki w XX i XXI wieku" w dniach 19-24 października 2020 odbędzie się w formie zdalnej.


Wykłady będą transmitowane w dniach 19-24 października 2020 na Facebooku Cafe Nauka i YouTubie Uniwersytetu Jagiellońskiego w postaci plików video, do których link będzie zamieszczony na stronie: https://ptpk.org/tydzien_mozgu.html pod informacją dotyczącą danego wykładu w dniu podanym na początku akapitu z informacją o wykładzie.

Osoby pragnące zadać pytania dotyczące konkretnego wykładu, mogą to zrobić wysyłając je w dniu emisji wykładu do godz. 20:00 na adres: biuro@ptpk.org, podając swoje imię i nazwisko (fikcyjne lub prawdziwe) i tytuł wykładu. Odpowiedzi będą opublikowane po przesłaniu ich przez wykładowcę, do których link zamieszczony zostanie na naszej stronie: https://ptpk.org/tydzien_mozgu.html pod linkiem do wykładu w możliwie najkrótszym czasie.

W tegorocznej edycji wydarzenia zapraszamy na sześć wykładów prowadzonych przez znamienitych specjalistów z dziedziny neurologii: 

Wstęp do wykładów i prowadzenie dyskusji: prof. dr hab. Elżbieta Pyza (Zakład Biologii i Obrazowania Komórki Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych UJ) i prof. dr hab. Irena Nalepa (Zakład Biochemii Mózgu, Instytut Farmakologii im. J. Maja PAN).

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika, Zakład Biologii i Obrazowania Komórki UJ, Zakład Biochemii Mózgu Instytutu Farmakologii im. Jerzego Maja PAN, Komitet Neurobiologii PAN, Centrum Promocji i Komunikacji UJ (Cafe Nauka).

Plakat tegorocznej edycji Tygodnia Mózgu.

Dofinansowano z programu "Doskonała nauka" Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zobacz jak przebiegał Tydzień Mózgu 2018!

„NEURONAUKA DLA DZIECI: SEKRETY ZMYSŁÓW” powraca w wydaniu ONLINE!

W dniu 21 października 2020 serdecznie zapraszamy na „Dzień Mózgu” pt. „NEURONAUKA DLA DZIECI: SEKRETY ZMYSŁÓW” dla uczniów szkół podstawowych organizowany przez Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk w Krakowie z pomocą dotacji DANA-FENS Brain Awarness Week grant 2020 i przy współpracy Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika.

Więcej informacji tutaj

Polecamy również
Komentarz do drugiej części najnowszego raportu klimatycznego IPCC
Komentarz do drugiej części najnowszego raportu klimatycznego IPCC
Mikrobiom kopalnych koralowców
Mikrobiom kopalnych koralowców
Nowy raport klimatyczny IPCC [KOMENTARZ]
Nowy raport klimatyczny IPCC [KOMENTARZ]
Nowy wariant koronawirusa w W. Brytanii [komentarz]
Nowy wariant koronawirusa w W. Brytanii [komentarz]