Wyniki sortowane według etykiety: internet

Dlaczego tak trudno znaleźć czterolistną koniczynę?

23.07.2018
Słyszeliście o ciągu Fibonacciego? Wiedzieliście, że jest on obecny w otaczającym nas świecie? Naukowcy nie wiedzą jeszcze dlaczego Matka Natura tak sobie upodobała cyfry i liczby ciągu Fibonacciego, faktem jest jednak, że zasługuje on na kilka słów wyjaśnienia.
więcej o Dlaczego tak trudno znaleźć czterolistną koniczynę?

Najlepsze w 2015!

28.12.2015
Które teksty z www.nauka.uj.edu.pl czytaliście najchętniej w 2015 roku? Do których wracaliście? Oto krótki ranking popularności za ostatnie osiem miesięcy (strona istnieje w sieci od maja 2015).
więcej o Najlepsze w 2015!

Krótki poradnik tworzenia infografik

29.05.2015
Prezent dla wszystkich sympatyków www.NAUKA.uj.edu.pl – krótki poradnik tworzenia INFOGRAFIK – z pewnością przydatny w promocji osiągnięć, projektów i badań. Pobierajcie, zamieszczajcie w sieci i wykorzystujcie!
więcej o Krótki poradnik tworzenia infografik

Nauka: przydatne linki

08.05.2015
Finansowanie badań, wykłady, koła naukowe, biznes i nauka, zasoby
więcej o Nauka: przydatne linki

Dodatek: narzędzia promocji nauki

10.04.2015
Darmowe, użyteczne i dostępne online.
więcej o Dodatek: narzędzia promocji nauki

Skomplikowana nauka w prostych słowach

10.04.2015
Pisanie tekstów popularnonaukowych jest zajęciem ciekawym i inspirującym. Ale stawia przed autorem wysokie wymagania, bo to od jego starań zależy, czy odbiorca dobrze zrozumie przekaz. Jak wykonać to zadanie dobrze? Niestety, nie ma na to dobrej recepty. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, które wykorzystywałyśmy podczas redagowania tekstów do zbioru „Projektor Jagielloński".
więcej o Skomplikowana nauka w prostych słowach

Blog naukowy oraz inne narzędzia promocji nauki i naukowca w sieci

10.04.2015
Nauka jest naszą pracą i pasją. Planujemy eksperymenty, wykonujemy badania, prowadzimy analizy i piszemy publikacje. Czemu o tym nie opowiedzieć innym? Możemy w ten sposób pokazać, dlaczego nasza praca jest nie tylko interesująca, ale i ważna. To naprawdę przyniesie nam korzyści.
więcej o Blog naukowy oraz inne narzędzia promocji nauki i naukowca w sieci

Strona internetowa: którędy do badań?

10.04.2015
Strona internetowa to wirtualna wizytówka: mówi o swym właścicielu to, co uznaje on za najważniejsze dla autoprezentacji. Nie zastępuje publikacji i blogów, nie konkuruje z udziałem w konferencjach i wypowiedziami na Facebooku, nie jest ekwiwalentem zaangażowania w imprezy popularyzujące naukę. Zadaniem strony jest po prostu przedstawianie instytucji.
więcej o Strona internetowa: którędy do badań?