Wyniki sortowane według etykiety: video

Po Nocy Naukowców. Działo się! [zdjęcia]

03.10.2016
"Tak jakbyśmy czekali na koncert kogoś znanego. Tyle ludzi chce oglądać naukę" - to słowa zasłyszane wśród oczekujących na pokazy tegorocznej Nocy Naukowców na UJ.
więcej o Po Nocy Naukowców. Działo się! [zdjęcia]

Modraszki, bogatki, szmaragdziki i piłodziób

17.08.2016
Gotlandia i Kostaryka to dwa odległe od siebie rejony świata. W nich to swe pasje przyrodnicze i badawcze urzeczywistniał tego roku dr Szymon Drobniak z Instytutu Nauk o Środowisku UJ.
więcej o Modraszki, bogatki, szmaragdziki i piłodziób

30.05.2016
Ponad 100 lat temu, w odległych górach Kanady odnaleziono świetnie zachowane skamieniałości. Ich cechą szczególną jest zdumiewający, wręcz przywołujący obrazy stworów z filmów science-fiction, wygląd stworzeń, które odcisnęły się w skałach. O tym fenomenie opowiada prof. M. Adam Gasiński z Instytutu Nauk Geologicznych UJ
więcej o 1pytanie: Co znaleziono w łupkach z Burgess i dlaczego dla nauki jest to tak ważne?

Mózg przeprogramowany [video]

15.03.2016
Podręczniki biologii uczą, że mózg podzielony jest na części, a każda z nich przetwarza informacje pochodzące z innego zmysłu. Co innego pokazują jednak badania opublikowane przez zespół z UJ w czasopiśmie „eLife".
więcej o Mózg przeprogramowany [video]

Fale grawitacyjne - linki, video, audio i więcej

12.02.2016
W okamgnieniu internet zapełnił się informacjami o potwierdzeniu istnienia fal grawitacyjnych. Nie chcemy powtarzać tych informacji. Przygotowaliśmy za to mały katalog różności, które pozwolą Wam ogarnąć to zjawisko.
więcej o Fale grawitacyjne - linki, video, audio i więcej

Po Cafe Nauka: Czy da się żyć bez bólu? (video)

15.01.2016
Jest takie przykre zjawisko, którego doświadcza każdy z nas. Ma potężny wpływ na naszą psychikę i ciało!
więcej o Po Cafe Nauka: Czy da się żyć bez bólu? (video)

Słońce w Krakowie [video]

22.10.2015
138 km to odległość jaka dzieli Kraków od Częstochowy. Tyle kilometrów kabla potrzebne jest, by połączyć urządzenia synchrotronu Solaris.
więcej o Słońce w Krakowie [video]

Dawno temu na Górze Zyndrama [video]

31.08.2015
Pozostałości architektury kamiennej z epoki brązu odkryte w polskich Karpatach