Wyniki sortowane według etykiety: przedstawiamy

Wybory 2015. Nie tylko o ordynacji wyborczej, frekwencji i JOW-ach

19.10.2015
O istotnych kwestiach z zakresu nauk o polityce, socjologii politycznej i matematyki wyborczej, sprawach, mających wpływ na kształt polskiej polityki, rozmawiamy z prof. Markiem Bankowiczem
więcej o Wybory 2015. Nie tylko o ordynacji wyborczej, frekwencji i JOW-ach

EDOM 2015. Maasalama Jordanio!

14.10.2015
Od początków września 2015 relacjonowaliśmy przebieg wyprawy archeologicznej w niedostępne góry Jordanii. Czas na podsumowanie.
więcej o EDOM 2015. Maasalama Jordanio!

"Odkryć dokonują ludzie, nie aparatura" - wywiad z prof. Anettą Undas

01.10.2015
O niezależności, zetknięciu z rzeczywistością amerykańskiego świata nauki i autonomii uczelni, która nie tylko daje prawa, ale przede wszystkim zobowiązuje opowiada prof. Anetta Undas.
więcej o "Odkryć dokonują ludzie, nie aparatura" - wywiad z prof. Anettą Undas

Uchodźcy – głos naukowca

09.09.2015
Lesbos, Lampedusa, Monachium, Budapeszt, Calais – to nie lista najmodniejszych miejsc na spędzenie wakacji. To punkty na mapie wielkiego humanitarnego kryzysu. Kryzysu spowodowanego biedą i wojną.
więcej o Uchodźcy – głos naukowca

Dawno temu na Górze Zyndrama [video]

31.08.2015
Pozostałości architektury kamiennej z epoki brązu odkryte w polskich Karpatach
więcej o Dawno temu na Górze Zyndrama [video]

Nauka, kawa, podróże. Wywiad zapowiadający publikację "Z naukowcami o nauce"

06.08.2015
Obszerny wywiad z prof. Ryszardem Laskowskim, biologiem z UJ. Opowiada on w nim m.in. o pożytkach z rozwiązania zakładów w instytucie oraz o swych wyprawach w tropiki.
więcej o Nauka, kawa, podróże. Wywiad zapowiadający publikację "Z naukowcami o nauce"

Odcienie świadomości

15.06.2015
Dlaczego raz zauważymy siedzącego w oknie kota, a innym razem nie, chociaż tam był? Psychologowie z UJ wyjaśniają w jaki sposób nieświadome staje się świadome.
więcej o Odcienie świadomości

Krótki poradnik tworzenia infografik

29.05.2015
Prezent dla wszystkich sympatyków www.NAUKA.uj.edu.pl – krótki poradnik tworzenia INFOGRAFIK – z pewnością przydatny w promocji osiągnięć, projektów i badań. Pobierajcie, zamieszczajcie w sieci i wykorzystujcie!
więcej o Krótki poradnik tworzenia infografik