Wyniki sortowane według etykiety: wydarzenia

Konkurs "INFOGRAFIKA.NAUKA.UJ"

07.05.2015
Stawiamy na infografiki! Zapraszamy do udziału w konkursie na infografikę, przedstawiającą badania i dziedziny naukowe rozwijające się na UJ.
więcej o Konkurs "INFOGRAFIKA.NAUKA.UJ"

Warsztaty "Infografika w promocji nauki" [zdjęcia]

06.05.2015
Szkoła Promocji Nauki znowu otwiera swe podwoje*. Tym razem mamy dla Was świetną propozycję: zajęcia z tworzenia infografik oraz konkurs na najlepsze infografiki, ilustrujące badania i dziedziny naukowe rozwijające się na UJ.
więcej o Warsztaty "Infografika w promocji nauki" [zdjęcia]

po Cafe Nauka: Choroba to nasza cecha, taka... jak wiele innych

22.04.2015
Mówienie o chorobie wywołuje emocje. Przekonaliśmy się o tym uczestnicząc w kolejnym spotkaniu z cyklu Cafe Nauka.
więcej o po Cafe Nauka: Choroba to nasza cecha, taka... jak wiele innych

Nauka i wyobraźnia na spotkaniach doktorantów

20.04.2015
Raz w miesiącu w Sali Seminaryjnej Auditorium Maximum gasną światła, a oczy zebranych zwracają się w jednym kierunku. Skupiona publiczność przenosi się w sam środek...
więcej o Nauka i wyobraźnia na spotkaniach doktorantów

Bliżej nauki na III Kampusie UJ

19.04.2015
Przed nami tsunami, promieniowanie i narodziny gwiazd. To nie scenariusz filmu SF, ale tematy najbliższych wykładów popularnonaukowych uniwersyteckich fizyków, astronomów i informatyków.
więcej o Bliżej nauki na III Kampusie UJ

Aktywna edukacja: trudna sztuka przyciągania?

10.04.2015
W słowach Alberta Einsteina: „Uczony jest człowiekiem, który wie o rzeczach nieznanych innym i nie ma pojęcia o tym co znają wszyscy" odnajdujemy znany wszystkim stereotyp naukowca pracującego od rana do nocy w zakurzonym laboratorium, który mówi o swojej pracy językiem zupełnie niezrozumiałym i ma problemy z komunikowaniem się. Tymczasem współcześnie, my naukowcy, musimy wyjść z laboratorium, porzucić pieczołowicie wyuczony przez lata studiów żargon naukowy i… przemówić.
więcej o Aktywna edukacja: trudna sztuka przyciągania?

Szkoła Promocji Nauki

26.03.2015
Odbywający się od 2010 roku cykl warsztatów dla naukowców, którzy chcą popularyzować wiedzę, pochwalić się badaniami, wydarzeniami i odkryciami.
więcej o Szkoła Promocji Nauki