Małopolska Noc Naukowców 2018 na UJ

Małopolska Noc Naukowców ponownie zawitała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W ostatni piątek września laboratoria i sale wykładowe zostały otwarte dla dzieci i młodzieży, które chciały chociaż przez chwilę poczuć, jak to jest być naukowcem.

Tegoroczna edycja Nocy Naukowców była wyjątkowa z wielu względów. W organizacji wydarzenia wzięło udział blisko 400 osób. Spośród wszystkich instytucji biorących udział w projekcie najbogatszy program zaoferował Uniwersytet Jagielloński - w wydarzeniu wzięło udział 16 wydziałów i 7 jednostek pozawydziałowych.

Wydarzenia w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców odbywały się w całym województwie małopolskim (oprócz Krakowa, w Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Niepołomicach, Skawinie, Andrychowie i Oświęcimiu), ale to właśnie program naszej uczelni był najbogatszy, ponieważ liczył blisko 600 aktywności, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W piątkowy wieczór uczelniane laboratoria i instytuty badawcze odwiedziło niemal 10 tysięcy osób. ​