Mądra Książka 2016 roku. Głosujcie!

Do końca marca potrwa głosowanie społeczności akademickiej UJ w konkursie na najlepszą popularnonaukową książkę minionego roku.

Więcej o nauce?! Dołącz do profilu strony. www NAUKA.uj.edu.pl na Facebooku

ODDAJEMY WAM GŁOS! 🔛 Zapraszamy do głosowania studentów, doktorantów, pracowników administracji i naukowców UJ. Na autorów najciekawszych uzasadnień (nieobowiązkowe) czekają nagrody - koszulki z serii modNAuka. Zapraszamy do głosowania na swego faworyta z listy nominowanych książek w konkursie "Mądra Książka 2016". Pokażcie, która książka jest najciekawsza, opiera się na faktach i może rozbudzić naukowe pasje!

Wyniki głosowania zostaną przedstawione 4.04.2017 roku. Wybrana przez Was książka zdobędzie statuetkę Euklidesa społeczności akademickiej UJ. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z autorami i wydawcami zwycięskich książek, które odbędzie się 20.04.2017 roku w Księgarni Matras na Rynku Głównym w Krakowie.

O konkursie

Mądra Książka Roku to konkurs, który udowadnia, że książki o nauce mogą być wciągające i pasjonujące! Organizując coroczny plebiscyt na najlepszą książkę popularnonaukową, Uniwersytet Jagielloński i Fundacja Popularyzacji Nauki im. Euklidesa zapraszają czytelników do wyruszenia w niezwykłą podróż, w której nauka staje się przygodą oraz motywacją do rozwijania zainteresowań i poszerzania wiedzy o otaczającym świecie. Celem konkursu jest także zmotywowanie wydawców i autorów do dbania o wysoki poziom literatury popularnonaukowej.

Statuetki Euklidesa zostaną przyznane w pięciu kategoriach:

• Nagroda główna dla książki „Mądra Książka 2016”;
  • Nagroda główna dla książki dla dzieci „Mądra Książka dla dzieci – 2016”;
  • oraz trzy wyróżnienia dodatkowe: nagroda redaktorów serwisu Mądre Książki, nagroda społeczności akademickiej UJ i nagroda internautów.

Zapraszamy do śledzenia informacji o nominowanych książkach, ich autorach oraz do głosowania:
Mądra Książka Roku - oficjalna strona
Mądra Książka roku 2016 - aktualności na Facebooku

Mądra Książka 2015 - pierwsza edycja konkursu

Głosowanie!

Organizatorzy konkursu

Partnerzy konkursu

Patroni medialni: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Fundacja Traditio Europae, Noc Książki, Portal Internetowy Lustro Biblioteki, Fundacja dla AGH.

Reakcje społeczeństwa rosyjskiego na inwazję Rosji na Ukrainę

Koncept niepokoju w badaniach doktoranta UJ