Mądra Książka 2016 roku. Głosujcie!

Do końca marca potrwa głosowanie społeczności akademickiej UJ w konkursie na najlepszą popularnonaukową książkę minionego roku.

Więcej o nauce?! Dołącz do profilu strony. www NAUKA.uj.edu.pl na Facebooku

ODDAJEMY WAM GŁOS! 🔛 Zapraszamy do głosowania studentów, doktorantów, pracowników administracji i naukowców UJ. Na autorów najciekawszych uzasadnień (nieobowiązkowe) czekają nagrody - koszulki z serii modNAuka. Zapraszamy do głosowania na swego faworyta z listy nominowanych książek w konkursie "Mądra Książka 2016". Pokażcie, która książka jest najciekawsza, opiera się na faktach i może rozbudzić naukowe pasje!

Wyniki głosowania zostaną przedstawione 4.04.2017 roku. Wybrana przez Was książka zdobędzie statuetkę Euklidesa społeczności akademickiej UJ. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z autorami i wydawcami zwycięskich książek, które odbędzie się 20.04.2017 roku w Księgarni Matras na Rynku Głównym w Krakowie.

O konkursie

Mądra Książka Roku to konkurs, który udowadnia, że książki o nauce mogą być wciągające i pasjonujące! Organizując coroczny plebiscyt na najlepszą książkę popularnonaukową, Uniwersytet Jagielloński i Fundacja Popularyzacji Nauki im. Euklidesa zapraszają czytelników do wyruszenia w niezwykłą podróż, w której nauka staje się przygodą oraz motywacją do rozwijania zainteresowań i poszerzania wiedzy o otaczającym świecie. Celem konkursu jest także zmotywowanie wydawców i autorów do dbania o wysoki poziom literatury popularnonaukowej.

Statuetki Euklidesa zostaną przyznane w pięciu kategoriach:

• Nagroda główna dla książki „Mądra Książka 2016”;
  • Nagroda główna dla książki dla dzieci „Mądra Książka dla dzieci – 2016”;
  • oraz trzy wyróżnienia dodatkowe: nagroda redaktorów serwisu Mądre Książki, nagroda społeczności akademickiej UJ i nagroda internautów.

Zapraszamy do śledzenia informacji o nominowanych książkach, ich autorach oraz do głosowania:
Mądra Książka Roku - oficjalna strona
Mądra Książka roku 2016 - aktualności na Facebooku

Mądra Książka 2015 - pierwsza edycja konkursu

Głosowanie!

Organizatorzy konkursu

Partnerzy konkursu

Patroni medialni: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Fundacja Traditio Europae, Noc Książki, Portal Internetowy Lustro Biblioteki, Fundacja dla AGH.

Małopolska Noc Naukowców na UJ
Emocje na Copernicus Festival
Mądra Książka. "Krótka historia rozumu" triumfuje!
Mądra Książka 2016 roku