Festiwal Nauki i Sztuki - Kraków 2017

Od 25 maja, spacerując po krakowskim Rynku Głównym, będzie można zaczerpnąć wiedzy ze wszystkich niemal dziedzin nauki. A wszystko to za sprawą Festiwalu Nauki i Sztuki.

Nie tylko w specjalistycznych laboratoriach, pracowniach, gabinetach, ale także w plenerze, można przeprowadzać spektakularne doświadczenia, obserwować świat „pod mikroskopem”, spotkać się i porozmawiać z naukowcami. W dniach od 25 do 27 maja 2017. W festiwalowym miasteczku naukowym, w samym sercu Krakowa, Uniwersytet Jagielloński i inne ośrodki naukowe oraz artystyczne przygotowały imponujący program wydarzeń.

Podczas festynu, w namiotach Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie można podejrzeć m.in. hodowlę ludzkiej skórę, zobaczyć ekstremalne zjawiska pogodowe przyjrzeć się temu co jemy, opracować portret pamięciowy czy przyjść na etniczny pokaz mody.

Intrygujące spotkania

Oprócz tego organizatorzy opracowali wiele konkursów, pokazów, łamigłówek, warsztatów i sesji naukowych. Interesujące wykłady przygotowali pracownicy i studenci Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, na których będzie można dowiedzieć się m.in. jak wygląda dzień z życia chirurga, jaki wpływ na nasze zdrowie mają dopalacze czy poznać tajniki transplantacji.

Najważniejsze wydarzenia Festiwalu Nauki i Sztuki zlokalizowane będą na Rynku Głównym oraz na dziedzińcu Collegium Medicum UJ, przy ul. Św. Anny 12 (Collegium Nowodworskiego).

Szczegółowy program dostępny jest na stronach: www.festiwalnauki.up.krakow.plwww.festiwal.cm-uj.krakow.pl