Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szkoła Promocji Nauki: to nie jest takie trudne...

Szkoła Promocji Nauki: to nie jest takie trudne...

Jak przygotować ciekawą prezentację multimedialną, wykorzystując program Prezi oraz jak zaplanować i realizować internetowe działania promujące własne osiągnięcia, projekty i dziedzinę wiedzy - to dwa główne zagadnienia Szkoły Promocji Nauki 2015. Zgłaszajcie się i zobaczcie, że to nie jest takie trudne...

Pięciogodzinne warsztaty (+ przerwy) to wiedza w pigułce, orientacja w podstawowych możliwościach, ułatwienie wyboru strategii i narzędzi dopasowanych do potrzeb oraz zaplanowania własnej aktywności. Zajęcia dotyczą szczególnie promocji nauki adresowanej do społeczeństwa, w mniejszym stopniu koncentrują się na prowadzeniu zajęć dydaktycznych.

Poprzednie zajęcia

Strona wydarzenia na Facebooku

Prezentacje w promocji nauki / Prezi

  2.12.2015 (środa), start godz. 9.00 - sala szkoleniowa CITTRU, ul. Czapskich 4, Kraków

Program warsztatu:

  • Skuteczna prezentacja multimedialna - światowe standardy w projektowaniu prezentacji, efektywności prezentacji, elementów wartych uwagi, struktury slajdów, obiektów graficznych, najczęściej popełnianych błędów. PowerPoint vs Prezi – dlaczego rozmawiamy o Prezi? podstawowe różnice pomiędzy Prezi a programem PowerPoint . 
  • Jak podejść do Prezi ? - środowisko programu, jego narzędzia, funkcje, zasady korzystania. W trakcie tej części naprzemiennie z treściami pokazywanymi przez prelegenta wykonywane będą przez uczestników ćwiczenia.
  • Projektowanie własnej prezentacji Prezi – dyskusja, case study, omówienie najistotniejszych problemów, m.in. planowanie, struktura i narracja, aranżacja

Dodatkowo uczestnicy otrzymują materiały z warsztatów.

Prowadzący:

  • Daniel Kostrzewa - trener biznesu, absolwent Politechniki Krakowskiej i słuchacz studiów doktoranckich w dziedzinie Inżynierii Produkcji. Założyciel firmy MULTITECH Multimedia i Technika, pasjonat nowych technologii i rozwiązań multimedialnych. Prowadzi szkolenia dotyczące wystąpień publicznych z wykorzystaniem nowych technologii oraz narzędzi multimedialnych.

Internet w promocji nauki

  14.12.2015 (poniedziałek), start godz. 11.00 - sala szkoleniowa CITTRU, ul. Czapskich 4, Kraków

Program warsztatu:

  • Wprowadzenie do e-marketingu i nowych mediów. Ciekawostki odnośnie zmian komunikacji w dobie Internetu. Co się zmieniło i jak wpływa to na obecną konsumpcję treści?
  • Charakterystyka mediów społecznościowych i blogosfery - jak młody naukowiec może wykorzystać nowe media?
  • Sfera Google - które treści i dlaczego są wyżej w wynikach wyszukiwania? Kilka słów o zasadach pozycjonowania w najpopularniejszej wyszukiwarce.
  • Własna strategia działań w Internecie - metoda 9 kroków przygotowania planu komunikacji o sobie i swoich dokonaniach.
  • Naukowiec i własna strona internetowa lub blog - co wybrać? Zasady przygotowywania tekstów do publikacji w Internecie. Wprowadzenie do narzędzia Google Analytics czyli co mówią nam statystyki ruchu na stronie.
  • Wizerunek naukowca jako eksperta - jak odpowiednio zadbać o profil w serwisie LinkedIn, aby był wysoko w wynikach wyszukiwania? Serwis Slideshare jako miejsce wartościowych treści w Internecie.

Prowadzenie:

Socjomania - spółka konsultingowo-szkoleniowa, która ma na swym koncie ponad 350 szkoleń z digital marketingu, w których uczestniczyło już ponad 1300 osób. Zajęcia poprowadzi Szymon Lisowski, posiadający certyfikat Digital Marketing Institute, organizacji certyfikującej umiejętności w zakresie marketingu internetowego, autor strategii działań w mediach społecznościowych Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadził szkolenia dla przedstawicieli m.in. firm i instytucji takich jak: Microsoft, IBM, PKO BP Bankowy, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Kancelaria Prezydenta RP.

Ważne informacje

  • Kiedy i gdzie?: PREZENTACJE: 2. grudnia 2015, start godz. 9.00 oraz INTERNET: 14. grudnia 2015, start godz. 11.00. Oba warsztaty w sali szkoleniowej CITTRU, ul. Czapskich 4, Kraków (I piętro). Zajęcia trwają 5 godz + ok. 1 godz. na przerwy.
  • Terminy rejestracji: PREZENTACJE do 29.11. (potwierdzenie uczestnictwa osoby zakwalifikowane otrzymają 30.11), INTERNET  do 9.12. (potwierdzenie uczestnictwa osoby zakwalifikowane otrzymaja do 10.12). W razie wyczerpania miejsc rekrutacja może być zakończona wcześniej. Potwierdzenia będą rozsyłane mailem - prosimy o sprawdzenie jego poprawności.

    Zgłoszenia wyłacznie poprzez formularz zamieszczony poniżej
    UWAGA: można zarejestrować się wyłącznie na jedno z proponowanych szkoleń
  • Dla kogo?: Na zajęcia zapraszamy pracowników naukowych oraz doktorantów UJ. Dopuszczamy udział pracowników administracyjnych UJ, jeśli zajmują się oni promocją nauki (prosimy opisać w uwagach do formularza). Założeniem jest, że w pierwszej kolejności przyjmowani są pracownicy naukowi (etatowi). W razie wolnych miejsc będziemy także przyjmować studentów – informacja o dodatkowym naborze, dedykowanym studentom, pojawi się na tej stronie.

    UWAGA: na każde ze szkoleń prosimy o przyniesienie laptopa (z możliwością korzystania z internetu - wifi dostępne w sali szkoleniowej)

    Uczestnictwo jest bezpłatne!
  • Kontakt: paulina.job@uj.edu.pl, tel. 12 663 23 58
Polecamy również
Pokojowa Nagroda Nobla 2023 dla Narges Mohammadi

Pokojowa Nagroda Nobla 2023 dla Narges Mohammadi

Nagroda Nobla za modyfikację cząsteczki mRNA

Nagroda Nobla za modyfikację cząsteczki mRNA

Kolejna Noc Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim za nami!

Kolejna Noc Naukowców w Uniwersytecie Jagiellońskim za nami!

Państwo, które działa. O fińskich politykach publicznych

Państwo, które działa. O fińskich politykach publicznych