Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nauki medyczne

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Świat nauki uchyla rąbka tajemnicy. Małopolska Noc Naukowców wróciła na UJ

Świat nauki uchyla rąbka tajemnicy. Małopolska Noc Naukowców wróciła na UJ

Po dwuletniej przerwie Małopolska Noc Naukowców wróciła na Uniwersytet Jagielloński. W ostatni piątek września uniwersyteckie sale wykładowe i laboratoria zapełniły się dziećmi i młodzieżą.

Ani deszcz, ani przenikające zimno nie przeszkodziły kilku tysiącom uczestników wziąć udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. Po dwóch latach przerwy wydarzenie ponownie zagościło w murach najstarszej polskiej uczelni. 

10 wydziałów i pięć jednostek przygotowało bogaty program aktywności (stacjonarnych i zdalnych), z którego skorzystali nie tylko mieszkańcy Krakowa, lecz także podkrakowskich miejscowości. Na twarzach uczestników - szczególnie tych młodszych - podziw i zachwyt mieszały się z szokiem i ciekawością. To dowód na to, że nauka naprawdę jest ciekawa i można o niej opowiadać w interesujący i, nierzadko, wybuchowy sposób (kto był na Wydziale Geografii i Geologii ten wie). Kilkuset pracowników naukowych, doktorantów i studentów przez całe piątkowe popołudnie i wieczór (ostatnie aktywności zakończyły się o godz. 22:00) pokazywali uczestnikom to, co na co dzień jest ukryte. 

Pozostaje nam zaprosić Państwa na kolejną edycję wydarzenia, które odbędzie się już w ostatni piątek września 2023 roku. Link do galerii zdjęć z poszczególnych jednostek biorących udział w Małopolskiej Nocy Naukowców 2022 na chmurze OneDrive

***

Małopolska Noc Naukowców 2022-2023 - projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej „Horyzont Europa” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 101061168.

logotypy instytucji organizatorów

Zobacz video galerię