Wyniki sortowane według etykiety: przedstawiamy

23.12.2015
Rozmowa osobista, prawdziwa, szczera, wpisująca się w świąteczny klimat myślenia o ludziach - tych bliskich i dalekich, tych pokrzywdzonych i tych, którym można pomóc. O pasji i marzeniach opowiada biolog, prekursorka badań nad "sztuczną skórą" dr hab. Justyna Drukała z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o O sztucznej skórze, małym Mateuszku i fascynacji nauką - wywiad z dr hab. Justyną Drukałą
Bez cenzury. Zapis życia sprzed wieków.

15.12.2015
Od 2006 roku dr Jarosław Źrałka wraz z Wiesławem Koszkulem kieruje badaniami archeologicznymi w ruinach starożytnego miasta Majów – Nakum. Dzięki jego pracom możemy dowiedzieć się między innymi, że Majowie… ozdabiali swe budynki wyszukanym graffiti.
więcej o Bez cenzury. Zapis życia sprzed wieków.
Dług - otyłość naszych czasów [infografika]

05.11.2015
Jednym z najpowszechniejszych problemów naszego stylu życia jest… zadłużanie się. To zmora ekonomicznej nadwagi. W tej dziedzinie wzorcem niezdrowego trybu życia jest Grecja.
więcej o Dług - otyłość naszych czasów [infografika]
Punkt zwrotny w badaniach nad kamuflażem nowotworów

30.10.2015
W artykule opublikowanym przez "Structure" zespół, w skład którego wchodzą naukowcy z UJ, odsłania budowę białek odpowiedzialnych za maskowanie się nowotworów.
więcej o Punkt zwrotny w badaniach nad kamuflażem nowotworów
Wybory 2015. Nie tylko o ordynacji wyborczej, frekwencji i JOW-ach

19.10.2015
O istotnych kwestiach z zakresu nauk o polityce, socjologii politycznej i matematyki wyborczej, sprawach, mających wpływ na kształt polskiej polityki, rozmawiamy z prof. Markiem Bankowiczem
więcej o Wybory 2015. Nie tylko o ordynacji wyborczej, frekwencji i JOW-ach
EDOM 2015. Maasalama Jordanio!

14.10.2015
Od początków września 2015 relacjonowaliśmy przebieg wyprawy archeologicznej w niedostępne góry Jordanii. Czas na podsumowanie.
więcej o EDOM 2015. Maasalama Jordanio!
"Odkryć dokonują ludzie, nie aparatura" - wywiad z prof. Anettą Undas

01.10.2015
O niezależności, zetknięciu z rzeczywistością amerykańskiego świata nauki i autonomii uczelni, która nie tylko daje prawa, ale przede wszystkim zobowiązuje opowiada prof. Anetta Undas.
więcej o "Odkryć dokonują ludzie, nie aparatura" - wywiad z prof. Anettą Undas
Uchodźcy – głos naukowca

09.09.2015
Lesbos, Lampedusa, Monachium, Budapeszt, Calais – to nie lista najmodniejszych miejsc na spędzenie wakacji. To punkty na mapie wielkiego humanitarnego kryzysu. Kryzysu spowodowanego biedą i wojną.
więcej o Uchodźcy – głos naukowca