Wyniki sortowane według etykiety: przedstawiamy

Uchodźcy – głos naukowca

09.09.2015
Lesbos, Lampedusa, Monachium, Budapeszt, Calais – to nie lista najmodniejszych miejsc na spędzenie wakacji. To punkty na mapie wielkiego humanitarnego kryzysu. Kryzysu spowodowanego biedą i wojną.
więcej o Uchodźcy – głos naukowca

Dawno temu na Górze Zyndrama [video]

31.08.2015
Pozostałości architektury kamiennej z epoki brązu odkryte w polskich Karpatach
więcej o Dawno temu na Górze Zyndrama [video]

Nauka, kawa, podróże. Wywiad zapowiadający publikację "Z naukowcami o nauce"

06.08.2015
Obszerny wywiad z prof. Ryszardem Laskowskim, biologiem z UJ. Opowiada on w nim m.in. o pożytkach z rozwiązania zakładów w instytucie oraz o swych wyprawach w tropiki.
więcej o Nauka, kawa, podróże. Wywiad zapowiadający publikację "Z naukowcami o nauce"

Odcienie świadomości

15.06.2015
Dlaczego raz zauważymy siedzącego w oknie kota, a innym razem nie, chociaż tam był? Psychologowie z UJ wyjaśniają w jaki sposób nieświadome staje się świadome.
więcej o Odcienie świadomości

Krótki poradnik tworzenia infografik

29.05.2015
Prezent dla wszystkich sympatyków www.NAUKA.uj.edu.pl – krótki poradnik tworzenia INFOGRAFIK – z pewnością przydatny w promocji osiągnięć, projektów i badań. Pobierajcie, zamieszczajcie w sieci i wykorzystujcie!
więcej o Krótki poradnik tworzenia infografik

Dlaczego nie grozi nam Seksmisja?

18.05.2015
Naukowcy, wśród których jest badacz z Instytutu Zoologii UJ, ujawniają w najnowszym „Nature" korzystne efekty doboru płciowego. To klucz do odpowiedzi na pytanie po co istnieją samce.
więcej o Dlaczego nie grozi nam Seksmisja?

Rozmowy z naukowcami

11.04.2015
Jesienią tego roku ukaże się zbiór czterdziestu wywiadów z naukowcami z UJ. Już po pierwszych rozmowach wyłania się intrygujący obraz złożony z dylematów, opinii, fascynacji i trudnych momentów.
więcej o Rozmowy z naukowcami

Sepsa badana na żywo

11.04.2015
Opracowany przez naukowców z Kanady i badaczkę z UJ nowy model badań nad sepsą wykorzystany został do analizy specyficznych procesów unieszkodliwiających patogeny