Wyniki sortowane według etykiety: 1pytanie

30.11.2015
Raz po raz wraca dyskusja na temat zaostrzania kar, z przywróceniem kary śmierci na czele. Czy rzeczywiście zaostrzanie kar pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo publiczne, zapytaliśmy dr. Pawła Czarneckiego z Katedry Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji UJ.
więcej o 1pytanie: Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem bezpieczeństwa w domach i na ulicach?
1pytanie: HPV – z czym mamy do czynienia?

13.11.2015
Czy głosując za lub przeciw szczepieniom na HPV, wiemy z czym mamy do czynienia?
więcej o 1pytanie: HPV – z czym mamy do czynienia?
1pytanie: Woda na Marsie? Jak rozumieć odkrycie ogłoszone na przez NASA?

08.10.2015
Z końcem września 2015 roku NASA ogłosiła, że po powierzchni Marsa okresowo może płynąć woda. Dr Maciej Kania z UJ wyjaśnia szczegóły tego odkrycia.
więcej o 1pytanie: Woda na Marsie? Jak rozumieć odkrycie ogłoszone na przez NASA?
1pytanie: Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?

23.09.2015
Tuż obok nas, na łonie nieskończonych możliwości Internetu kiełkuje nowa rewolucja. O tym czym jest sieciowa waluta bitcoin opowiada dr Magdalena Trzcionka z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ
więcej o 1pytanie: Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?
1pytanie: Jak rośliny radzą sobie ze skrajnościami pogodowymi?

30.07.2015
O tym, jak rośliny zmagają się z upałem i nadmiarem wody opowiada Paweł Jedynak z Zakładu Fizjologii i Biochemii Roślin.
więcej o 1pytanie: Jak rośliny radzą sobie ze skrajnościami pogodowymi?
1pytanie: Marchewka na balkonie. Ale po co?

20.07.2015
Dlaczego w miastach coraz popularniejsza staje się własna hodowla warzyw i owoców, robienie serów, przetworów i nalewek? Skąd ten powrót do tradycji? Odpowiada dr Ewa Kopczyńska z Instytutu Socjologii UJ.
więcej o 1pytanie: Marchewka na balkonie. Ale po co?
1pytanie: Czym jest nauka i jak się ją uprawia?

08.07.2015
Tym razem nie jedno, a wiele pytań o... fundamenty NAUKI. Filmowy wywiad z profesorami: Adamem Łomnickim, Januarym Weinerem i Janem Kozłowskim
więcej o 1pytanie: Czym jest nauka i jak się ją uprawia?
1pytanie: Czym są JOW-y?

21.05.2015
Jednomandatowe Okręgi Wyborcze (JOW-y) to pojęcie, wokół którego toczą się rozmowy milionów Polaków. Czy jednak dobrze wiemy, o czym mówimy, popierając taką czy inną propozycję polityków? Kwestie te stara się naświetlić dr hab. Wojciech Słomczyński z Instytutu Matematyki oraz Centrum Badań Ilościowych nad Polityką UJ.
więcej o 1pytanie: Czym są JOW-y?