Wyniki sortowane według etykiety: publikacja

Socjologia współczesnej literatury polskiej

21.04.2016
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięli udział w największych badaniach literatury polskiej wydanej po 1989 roku. Ich analizy stworzyły fundament nowej dyscypliny naukowej – socjologii literatury.
więcej o Socjologia współczesnej literatury polskiej
Z naukowcami o nauce

05.04.2016
Uniwersytet Jagielloński przedstawia kolejną książkę, której zadaniem jest prezentacja potencjału uniwersyteckiej nauki. Metodą realizacji tego celu są obszerne wywiady z 37 uczonymi związanymi z UJ.
więcej o Z naukowcami o nauce
Ewolucja zilustrowana

27.10.2015
Chcąc odczarować abstrakcyjną naturę biologii ewolucyjnej – badacze postanowili obrócić ją w kolorową opowieść o zmieniającym się życiu i napędzających te zmiany procesach genetycznych.
więcej o Ewolucja zilustrowana
NIMB

21.10.2015
"Nie przypadkowo opatrzyliśmy NIMBa hasłem >>OdkryjPrzestrzenieNowejNauki<< – bo właśnie pokazując różne związki nauki z wieloma dziedzinami życia (np. kulturą popularną, edukacją, sztuką, mediami itp.) nasi czytelnicy mogą odkryć, czym jest nowoczesna nauka i jak znaleźć w niej miejsce dla siebie".
więcej o NIMB
Nauka: otwarty dostęp. Poradnik

27.08.2015
Prezentujemy kompleksowy poradnik dotyczący otwartego dostępu do treści naukowych i edukacyjnych. Został on opracowany przez Centrum Cyfrowe Projekt:Polska
więcej o Nauka: otwarty dostęp. Poradnik
Cztery żywioły geologii

17.07.2015
Tales stawiał na wodę, Heraklit na ogień, a Anaksymenes w powietrzu widział sedno świata. Autorki zaś Czterech żywiołów geologii, dodając do tego zestawu ziemię, w ich połączeniu dostrzegają naturalną siłę kształtującą świat.
więcej o Cztery żywioły geologii
Jagiellonian University. Research highlights

09.07.2015
Nauka mówi po angielsku! Research Highlights to anglojęzyczne wizytówki naukowe wydziałów i jednostek UJ, które weszły w skład publikacji O badaniach i współpracy naukowej.
więcej o Jagiellonian University. Research highlights
Krótki poradnik tworzenia infografik

29.05.2015
Prezent dla wszystkich sympatyków www.NAUKA.uj.edu.pl – krótki poradnik tworzenia INFOGRAFIK – z pewnością przydatny w promocji osiągnięć, projektów i badań. Pobierajcie, zamieszczajcie w sieci i wykorzystujcie!
więcej o Krótki poradnik tworzenia infografik