Wyniki sortowane według etykiety: uj

Słońce w Krakowie [video]

22.10.2015
138 km to odległość jaka dzieli Kraków od Częstochowy. Tyle kilometrów kabla potrzebne jest, by połączyć urządzenia synchrotronu Solaris.
więcej o Słońce w Krakowie [video]
NIMB

21.10.2015
"Nie przypadkowo opatrzyliśmy NIMBa hasłem >>OdkryjPrzestrzenieNowejNauki<< – bo właśnie pokazując różne związki nauki z wieloma dziedzinami życia (np. kulturą popularną, edukacją, sztuką, mediami itp.) nasi czytelnicy mogą odkryć, czym jest nowoczesna nauka i jak znaleźć w niej miejsce dla siebie".
więcej o NIMB
Wybory 2015. Nie tylko o ordynacji wyborczej, frekwencji i JOW-ach

19.10.2015
O istotnych kwestiach z zakresu nauk o polityce, socjologii politycznej i matematyki wyborczej, sprawach, mających wpływ na kształt polskiej polityki, rozmawiamy z prof. Markiem Bankowiczem
więcej o Wybory 2015. Nie tylko o ordynacji wyborczej, frekwencji i JOW-ach
Tropem zagadek mózgu

19.10.2015
Nasz mózg jest bardziej elastyczny niż dotąd mogliśmy uważać. Ta jego plastyczność może odpowiadać za sukces cywilizacyjny Homo sapiens. Takie przypuszczenia potwierdzają badania psychologów z UJ.
więcej o Tropem zagadek mózgu
„Emigranci bez granic"

16.10.2015
Przyglądając się ostatnim wydarzeniom, nie możemy stać obojętnie obok. Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej uchodźcom.
więcej o „Emigranci bez granic"
EDOM 2015. Maasalama Jordanio!

14.10.2015
Od początków września 2015 relacjonowaliśmy przebieg wyprawy archeologicznej w niedostępne góry Jordanii. Czas na podsumowanie.
więcej o EDOM 2015. Maasalama Jordanio!
1pytanie: Woda na Marsie? Jak rozumieć odkrycie ogłoszone na przez NASA?

08.10.2015
Z końcem września 2015 roku NASA ogłosiła, że po powierzchni Marsa okresowo może płynąć woda. Dr Maciej Kania z UJ wyjaśnia szczegóły tego odkrycia.
więcej o 1pytanie: Woda na Marsie? Jak rozumieć odkrycie ogłoszone na przez NASA?
Czy jesteśmy nomofobami?

05.10.2015
Smartfony są już stałym elementem naszego życia. Naukowcy stworzyli nawet termin nomofobia na oznaczenie lęku przed utratą możliwości korzystania z telefonu komórkowego.
więcej o Czy jesteśmy nomofobami?