Jak sprzedać potrójne DNA?

24.04.2015
Świat komercyjnej promocji zasadniczo różni się od świata nauki. Jednak refleksje wynikające z obserwacji współczesnej reklamy mogą okazać się pouczające także dla promowania wiedzy.
więcej o Jak sprzedać potrójne DNA?
Między nauką a fantastyką, albo romans badacza z przyszłością

23.04.2015
Jesteśmy jednej krwi – naukowcy i fantaści, odkrywcy i twórcy. Nauka i fantastyka przyciągają ten sam typ umysłów. Czytelnik fantastyki lub pisarz fantasta jest w gruncie rzeczy badaczem na wakacjach.
więcej o Między nauką a fantastyką, albo romans badacza z przyszłością
Powieść SF jako eksperyment

22.04.2015
Do pewnego stopnia dwie sfery działalności człowieka – naukowa i literacka – są podobne. Wszak obie odkrywają tajemnice otaczającej nas rzeczywistości. I choć posługują się odmiennymi narzędziami, to jednak możliwość ich współdziałania istnieje.
więcej o Powieść SF jako eksperyment
po Cafe Nauka: Choroba to nasza cecha, taka... jak wiele innych

22.04.2015
Mówienie o chorobie wywołuje emocje. Przekonaliśmy się o tym uczestnicząc w kolejnym spotkaniu z cyklu Cafe Nauka.
więcej o po Cafe Nauka: Choroba to nasza cecha, taka... jak wiele innych
Archimedes i media

21.04.2015
Fascynująca historia odcyfrowywania starożytnego manuskryptu Archimedesa zaczęła się 29 października 1998 roku, kiedy nieznany nabywca zakupił to dzieło za kwotę 2 200 000 dolarów.
więcej o Archimedes i media
Nauka i wyobraźnia na spotkaniach doktorantów

20.04.2015
Raz w miesiącu w Sali Seminaryjnej Auditorium Maximum gasną światła, a oczy zebranych zwracają się w jednym kierunku. Skupiona publiczność przenosi się w sam środek...
więcej o Nauka i wyobraźnia na spotkaniach doktorantów
Fagowe polowanie na bakterie

20.04.2015
Czy stojąc o krok przed erą, kiedy antybiotyki przestaną być skuteczne, mamy do dyspozycji jakiś inny sposób walki z bakteriami? Sprawdzają to naukowcy z Katedry Mikrobiologii UJ CM.
więcej o Fagowe polowanie na bakterie
Afrykański katolicyzm lokalnie i globalnie

20.04.2015
W czerwcu 2015 roku ukaże się książka dr Anny Niedźwiedź, podsumowująca badania nad religijnością w Afryce Zachodniej.
więcej o Afrykański katolicyzm lokalnie i globalnie