Wzrok i mózg

14.05.2015
Czy wyostrzenie wzroku wpływa na plastyczność ludzkiego mózgu? – pytają badacze z działającego na UJ - Małopolskiego Centrum Biotechnologii (MCB).
więcej o Wzrok i mózg
Fascynujący Świat Roślin

11.05.2015
Od Japonii po Meksyk i od Australii aż do Finlandii - 18. maja fascynaci wiedzy z całego świata będą poznawać niesamowity świat roślin. Zachęcają do tego także biotechnolodzy z UJ.
więcej o Fascynujący Świat Roślin
Nauka: przydatne linki

08.05.2015
Finansowanie badań, wykłady, koła naukowe, biznes i nauka, zasoby
więcej o Nauka: przydatne linki
Konkurs "INFOGRAFIKA.NAUKA.UJ"

07.05.2015
Stawiamy na infografiki! Zapraszamy do udziału w konkursie na infografikę, przedstawiającą badania i dziedziny naukowe rozwijające się na UJ.
więcej o Konkurs "INFOGRAFIKA.NAUKA.UJ"
Warsztaty "Infografika w promocji nauki" [zdjęcia]

06.05.2015
Szkoła Promocji Nauki znowu otwiera swe podwoje*. Tym razem mamy dla Was świetną propozycję: zajęcia z tworzenia infografik oraz konkurs na najlepsze infografiki, ilustrujące badania i dziedziny naukowe rozwijające się na UJ.
więcej o Warsztaty "Infografika w promocji nauki" [zdjęcia]
Jak przebić się z nauką do mediów?

30.04.2015
Dziennikarze nie interesują się osiągnięciami naukowców. Znaczna część polskiego środowiska naukowego podziela ten pogląd. Chcę pokazać jak bardzo jest on błędny.
więcej o Jak przebić się z nauką do mediów?
Harajuku, Tokio, Japonia

28.04.2015
Harajuku – jedna z dzielnic Tokio, cieszy się wizerunkiem miejsca, stanowiącego mekkę mody, zwłaszcza tej szalonej, ekscentrycznej, subkulturowej.
więcej o Harajuku, Tokio, Japonia
Centrum nauki dla każdego

27.04.2015
Sukces Centrum Nauki Kopernik zainspirował do myślenia o otwarciu podobnych ośrodków w Polsce regionalnej. Czy temu zapałowi towarzyszy dyskusja, z której zrodzą się kształty nowych inwestycji?
więcej o Centrum nauki dla każdego