Uchodźcy – głos naukowca

09.09.2015
Lesbos, Lampedusa, Monachium, Budapeszt, Calais – to nie lista najmodniejszych miejsc na spędzenie wakacji. To punkty na mapie wielkiego humanitarnego kryzysu. Kryzysu spowodowanego biedą i wojną.
więcej o Uchodźcy – głos naukowca

Nastolatki między butikami

07.09.2015
Budowanie przez nastolatki rówieśniczej tożsamości poza kontrolą rodziców to wg dr Marty Smagacz-Poziemskiej główna przyczyna spędzania czasu w centrach handlowych.
więcej o Nastolatki między butikami

Jak pokochać szkołę? Tekst na 1. września

31.08.2015
To nauczyciele winni wykonać pierwszy krok do nawiązania takiej relacji z uczniami, by lekcje nie stały się czasem straconym. Podpowiedzią dla nich może być 12 zasad skutecznej edukacji.
więcej o Jak pokochać szkołę? Tekst na 1. września

Dawno temu na Górze Zyndrama [video]

31.08.2015
Pozostałości architektury kamiennej z epoki brązu odkryte w polskich Karpatach
więcej o Dawno temu na Górze Zyndrama [video]

Nauka: otwarty dostęp. Poradnik

27.08.2015
Prezentujemy kompleksowy poradnik dotyczący otwartego dostępu do treści naukowych i edukacyjnych. Został on opracowany przez Centrum Cyfrowe Projekt:Polska
więcej o Nauka: otwarty dostęp. Poradnik

Radio Kraków: Dobór płciowy - to się opłaca! [posłuchaj]

17.08.2015
Dr Łukasz Michalczyk z UJ jest członkiem zespołu badającego wpływ doboru płciowego na jakość populacji. Jak się okazuje istnienie samców ma sens!
więcej o Radio Kraków: Dobór płciowy - to się opłaca! [posłuchaj]

Nauka, kawa, podróże. Wywiad zapowiadający publikację "Z naukowcami o nauce"

06.08.2015
Obszerny wywiad z prof. Ryszardem Laskowskim, biologiem z UJ. Opowiada on w nim m.in. o pożytkach z rozwiązania zakładów w instytucie oraz o swych wyprawach w tropiki.
więcej o Nauka, kawa, podróże. Wywiad zapowiadający publikację "Z naukowcami o nauce"

Jak Szurpek odrębny wzbił się ponad chmury

03.08.2015
Gazeta Wyborcza publikuje obszerny wywiad z dr Agatą Kołodziejczyk. Wysłany przez nią balon naukowy dotarł 28 km ponad Ziemię.
więcej o Jak Szurpek odrębny wzbił się ponad chmury