„Emigranci bez granic"

16.10.2015
Przyglądając się ostatnim wydarzeniom, nie możemy stać obojętnie obok. Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej uchodźcom.
więcej o „Emigranci bez granic"

EDOM 2015. Maasalama Jordanio!

14.10.2015
Od początków września 2015 relacjonowaliśmy przebieg wyprawy archeologicznej w niedostępne góry Jordanii. Czas na podsumowanie.
więcej o EDOM 2015. Maasalama Jordanio!

1pytanie: Woda na Marsie? Jak rozumieć odkrycie ogłoszone na przez NASA?

08.10.2015
Z końcem września 2015 roku NASA ogłosiła, że po powierzchni Marsa okresowo może płynąć woda. Dr Maciej Kania z UJ wyjaśnia szczegóły tego odkrycia.
więcej o 1pytanie: Woda na Marsie? Jak rozumieć odkrycie ogłoszone na przez NASA?

Czy jesteśmy nomofobami?

05.10.2015
Smartfony są już stałym elementem naszego życia. Naukowcy stworzyli nawet termin nomofobia na oznaczenie lęku przed utratą możliwości korzystania z telefonu komórkowego.
więcej o Czy jesteśmy nomofobami?

"Odkryć dokonują ludzie, nie aparatura" - wywiad z prof. Anettą Undas

01.10.2015
O niezależności, zetknięciu z rzeczywistością amerykańskiego świata nauki i autonomii uczelni, która nie tylko daje prawa, ale przede wszystkim zobowiązuje opowiada prof. Anetta Undas.
więcej o "Odkryć dokonują ludzie, nie aparatura" - wywiad z prof. Anettą Undas

1pytanie: Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?

23.09.2015
Tuż obok nas, na łonie nieskończonych możliwości Internetu kiełkuje nowa rewolucja. O tym czym jest sieciowa waluta bitcoin opowiada dr Magdalena Trzcionka z Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ
więcej o 1pytanie: Co to jest bitcoin? Skąd się wziął i jaka jest jego przyszłość?

Abonament na polszczyznę

22.09.2015
Rozmowa z dr Arturem Czesakiem, jednym z pomysłodawców portalu dobryslownik.pl i pracownikiem Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ
więcej o Abonament na polszczyznę