Fale grawitacyjne - linki, video, audio i więcej

12.02.2016
W okamgnieniu internet zapełnił się informacjami o potwierdzeniu istnienia fal grawitacyjnych. Nie chcemy powtarzać tych informacji. Przygotowaliśmy za to mały katalog różności, które pozwolą Wam ogarnąć to zjawisko.
więcej o Fale grawitacyjne - linki, video, audio i więcej

Jedyny polski dusiciel w tarapatach

08.02.2016
Czy można pomóc przetrwać dusicielowi? Można, a nawet trzeba! Tym bardziej, jeśli ma się do czynienia z krytycznie zagrożonym gatunkiem, a zarazem najrzadszym gadem w Polsce.
więcej o Jedyny polski dusiciel w tarapatach

05.02.2016
"Postanowiłem więc poznać świat na własną rękę – i zacząłem podróżować" - zaczyna swą opowieść antropolog kulturowy, prof. Arnold Lebeuf...
więcej o Naukowiec, czyli podróżnik - wywiad z prof. Arnoldem Lebeufem, przedpremierowy fragment ksiażki "Z naukowcami o nauce"

Rozmawiając z socjologami

02.02.2016
Socjolodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego prezentują swoje zainteresowania badawcze w serii wywiadów, traktujących o ważnych, często trudnych problemach społecznych.
więcej o Rozmawiając z socjologami

Czy i kiedy kobiety lubią macho?

01.02.2016
Badania przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców, któremu przewodzili badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego wskazują, że ani poziom estradiolu, ani faza w cyklu menstruacyjnym nie muszą wpływać na ocenę atrakcyjności męskich twarzy przez kobiety.
więcej o Czy i kiedy kobiety lubią macho?

Heparyna i zagadki krzepnięcia krwi [infografika]

23.01.2016
O odkryciach uniwersyteckich chemików związanych z heparyną, jedną z podstawowych, stosowanych w medycynie, substancji zapobiegających krzepnięciu krwi i problemach związanych z jej późniejszym usuwaniem rozmawiamy z prof. Krzysztofem Szczubiałką.
więcej o Heparyna i zagadki krzepnięcia krwi [infografika]

Po Cafe Nauka: Czy da się żyć bez bólu? (video)

15.01.2016
Jest takie przykre zjawisko, którego doświadcza każdy z nas. Ma potężny wpływ na naszą psychikę i ciało!
więcej o Po Cafe Nauka: Czy da się żyć bez bólu? (video)

Polityka międzynarodowa: komentarze naukowców z UJ

15.01.2016
Naukowcy z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego UJ regularnie komentują sytuację polityczną na łamach nowo utworzonej strony internetowej.
więcej o Polityka międzynarodowa: komentarze naukowców z UJ