Tai-chi w bibliotece, czyli Noc Naukowców 2017 na UJ

Fajerwerki wiedzy, tęcze eksperymentów, błyski geniuszu i galaktyki uśmiechów. Tak było na tegorocznej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Więcej o nauce?! Dołącz do profilu strony. www NAUKA.uj.edu.pl na Facebooku

W jedenastu jednostkach UJ - począwszy od humanistycznych (jak Wydział Filologii czy Filozofii), po medyczne i techniczne (jak Wydział Chemii lub Synchrotron Solaris) - bawiliśmy się, poznając tajniki wiedzy. Były i kolorowe płyny, i uciekająca para wodna, i zagadki dawnych rękopisów, i ćwiczenia tai-chi między bibliotecznymi regałami. Pojawiły się wymarłe dawno stworzenia (a jak :), Słowianie sprzed wieków i elektrony pędzące z niewiarygodnymi prędkościami po łukach synchrotronu.

Ciekawe? Przeczytaj także: Otwarte przestrzenie i zajęcia pod palmami. Czy taka może być nasza szkoła?

Ponoć jeden obraz mówi więcej niż tysiąc zdjęć. Nie zawsze to prawda, nie umniejszajmy wartości liter, słów i języka. Jednakże tym razem rzeczywiście spojrzenie na zdjęcia pozwoli lepiej wyobrazić sobie, co działo się podczas Nocy Naukowców na UJ w roku 2017.

Zapraszamy za rok!

Tydzień Mózgu 2018. Stres, choroby, pseudomedycyna i inne tematy...