Fascynujący Świat Roślin na UJ

Zaczyna się niewinnie: małe, drobne ziarenko, z którego w przyszłości może wyrosnąć spektakularnej wielkości drzewo, ale też równie niepozorny organizm. Możliwości jest wiele, bo świat roślin to bogactwo barw, zapachów, kształtów i inspiracji.

Więcej o nauce?! Dołącz do profilu strony. www NAUKA.uj.edu.pl na Facebooku

18 maja Uniwersytet Jagielloński po raz trzeci przyłącza się do światowych obchodów „Fascynującego Świata Roślin”. W roku 2019 w przygotowanie kilkunastu różnych atrakcji – wykładów, wycieczek terenowych, warsztatów i pokazów – zaangażowany jest Wydział Biologii (WB).

Oko w oko z mutantami

Czy rośliny widzą? Co to właściwie znaczy, że coś świeci? Czy można zamknąć ogród w słoiku? Jak można zobaczyć fotosyntezę? Na te i inne pytania będziecie mogli usłyszeć odpowiedź w trakcie pokazów, wykładów i eksperymentów.

Czy natura może być inspirująca? – oczywiście, że tak! Jest niekończącym się źródłem pomysłów dla wynalazców. W jaki sposób rozwiązania zaczerpnięte ze świata roślin wykorzystywane są do ulepszania różnych technik i urządzeń będzie można dowiedzieć się podczas organizowanych wydarzeń.

► Program i inne szczegóły

Fascynujący Świat Roślin (Fascination of Plants Day) to międzynarodowa akcja odbywająca się cyklicznie co dwa lata pod auspicjami European Plant Science Organisation.